Tema: Kaip elgtis kelionėje

Kelionės džiaugsmą kaipmat gali aptemdyti nemalonūs pokalbiai su teisėsaugos pareigūnais

http://s006.radikal.ru/i214/1402/0f/b8b271fa0ba6t.jpg


ar apsilankymas jų darbo vietoje. Tam, kad to išvengti būtina kelionės metu pernelyg daug neatsipalaiduoti, o prieš kelionę pasidomėti šalies, į kurią vykstama, įstatymų subtilybėmis.

http://i062.radikal.ru/1402/80/3fedeb4a1213t.jpg

Išmanyti visų šalyje galiojančių įstatymų, be abejo, nereikia, tačiau kai kuriuos jų vertėtų įsiminti.
Prieš keliones įsigykite knygą – išsamų kelionės gidą, kuriame greičiausiai bus išryškinti tie įstatymai, kuriuos būtina žinoti turistui, o jei nesate linkęs išleisti pinigų knygoms, paieškokite keliautojų atsiliepimų internete.

http://s020.radikal.ru/i721/1402/d6/67bf2d0d74b7t.jpg

Net jei ir nesidomėjote įstatymais prieš kelionę, tam tikras elgesys sumažins tikimybę ką nors pažeisti.
Įprasta, jog kelionės metu vykstama su nemaža kompanija ar susipažįstama pačios kelionės metu, tad nestebina tai, jog turistai miestų gatvėmis keliauja gana triukšmingai, nevengia kalbėti garsiau nei įprasta, tačiau kai kuriuose miestuose ar konkrečiose jų dalyse galioja taisyklė, draudžianti triukšmauti tam tikromis valandomis. Savaime suprantama, jeigu tokios vietos nėra specialiai pažymėtos atspėti, kur būtina laikytis tylos nepavyks, tačiau vėlai vakare vaikštinėjant svetimo miesto gatvėmis vertėtų bendrauti šiek tiek tyliau nei dieną. Visų pirma, vakarais dažniausiai būna mažiau šalutinio triukšmo, tad net ir bendraudami tyliau laisvai susikalbėsite. Be to, gerbiant ne tik taisykles ir įstatymus, bet ir vietinių gyventojų ramybę vakarais po jų langais triukšmauti būtų negražu.
Kita dažna bėda užsienyje – alkoholio vartojimas viešoje vietoje. Nors alaus bokalas ar vyno taurė atrodo nekaltai ir neprilygsta besišlaistančių girtuoklių išgeriamam kiekiu, tačiau kai kuriose valstybėse už alkoholio vartojimą viešose, tam neskirtose vietose baudžiama labai griežtai: nuo didelių piniginių baudų iki laisvės apribojimo kelioms ar keliolikai parų.

        http://s020.radikal.ru/i712/1402/ae/a7beb1994319t.jpg

Turbūt nerasite ir tokios vietos, kur būtų galima šiukšlinti. Jei greta nėra šiukšlių dėžių, negražu šiukšles mesti ant žemės, o panešėti jas toliau savo kuprinėse ar rankose gali kiekvienas.
Deja, ne visuomet pavyksta rasti viešuosius tualetus, tačiau atlikti gamtinius reikalus tarpuvartėse ar kitur, kur tai neskirta – žemina ne tik Jus, bet ir visos Jūsų kompanijos vardą. Jei keliaujate su gidu, paklauskite jo, jei be – vietinių gyventojų, kas nors tikrai padės surasti tualetą ir nereikės raudonuoti iš gėdos jei būsite pričiupti.
Įstatymų pažeidimas svečioje šalyje kelionės metu gali sugadinti tiek Jūsų reputaciją, tiek Jūsų kompanijos ar net visos šalies vaizdą, tad prieš pasielgdami netinkamai gerai pagalvokite, ar to tikrai reikia ir ar tai neišvengiama.