1 Paskutinis redagavo Pixelis (2011-10-03 20:12:01)

Tema: Sicilija

Seniai norėjau pamatyti Siciliją, laikas ėjo,vis nebuvo tai laiko ,tai pinigų ir kažkaip vieną dieną viskas susisumavo taip,kad nėriau pro duris , pirkau skirtingus bilietus ir ....Keliavau Sicilijoje vasario mėn. pabaigoje . Nuomojausi auto 7 d. Bendras kilometražas ~ 2000 km. Pirmasis miestas, iš kurio atvažiavau su nuomotu auto iš Oro uosto buvo sostinė Palermas (~1,5 mln. gyventojų). Pavažinėjus ten ~ 2 dieneles, įgauni toooookių vairavimo pamokėlių, kad po to vairavimas užmiestyje tampa tikra atgaiva. Juolab kad jų greitkeliai yra tikrai puikūs (beje, mokami, nors ir nebrangūs). Yra tiesos tame, kad jie braukia per raudona šviesą, iš šalutinio kelio lenda pirmesni (o svarbiausiai net nesidairydami), pypsi visur ir visada, reikia to ar ne. Teisybės dėlei pasakytina, kad pėstiesiems pakankamai dėmesingi. Tačiau mums, lietuviams, su didžiausiu ES avaringumu, mirtingumu, tikromis bulių kautynėmis keliuose, prie viso to lengvai ir greitai galima priprasti, prisitaikyti ir pasistengus, gražinti auto į nuomos punktą be jokių įbrėžimų, įlenkimų. Parkuodami automobilius stumdo-daužo ne tik, kaip teigiama, siciliečiai (pats tokių atvejų nemačiau), bet ir kiti Viduržemio jūros pakrančių gyventojai - ispanai prancūzai (ypač paryžiečiai), net graikai smile
Patarimas - daug labiau reikia saugotis, t.y. saugoti automobilį ne vairuojant, bet jį priparkavus. Geležinė taisyklė - palikai auto gatvėje užlankstyk šoninius veidrodėlius, nes 80 proc. tikimybė, kad grįžęs sveikų jų neberasi. Dauguma gatvių miestuose siaurų, vienpusio eismo, todėl norėdami prasilenkti, braukia nei kiek nežiūrėdami. Parkavimo problemos didžiulės net ir ne sezonu metu, todėl, jei pavyksta rasti auto neužstatytą taip, kad net durų neatidarysi, ar su nedideliais aplamdymais - tau tiesiog pasisekė. Vietiniams labai nepatinka, kai mato, kad užsienietis (straniera) parkuojasi kur nors prie jų namo, parko ar pan. Tokiu atveju, net jei nėra tai daryti draudžiančių ženklų, ilgai ir įkyriai kabina makaronus apie policiją, auto nutempimą, baudas ir kitokias nesąmones. Nereikia pamiršti, kad Sicilija turizmo atžvilgiu tebėra terra nova. Ir tai labai jaučiasi visoje vietinių gyventojų laikysenoje. Turistai popinami nebent tik vienoje Taorminoje ...:))
Kitas dalykas - siciliečiai (kaip ir kiti pietiečiai) labai menkai vertina tokį savo (deja, deja ir kitų taip pat) turtą kaip auto. Tikrai ne lietuviškas požiūris, kur už bamperio įlenkimą į policiją temptų. Rezultatas - autoparkas kur kas naujesnis nei LT, bet auto šonai aplamdyti, durelės įlenktos, veidrodėliai nudaužyti, faros įskilusios. Įdomiausia, kad tai nieko nestebina. Visiems gerai.
LT mane pasitiko gilia šalta žiema. Mieste apledėję, prastai valomi keliai. Per pirmąją pokelioninę savaitę Vilniuje pamačiau dvi mirtinas avarijas. Tuomet visiškai aiškiai suvokiau, kad Sicilijos gatvėse – lengvutis, žavesio teikiantis ir tikrai ne pačius blogiausius prisiminimus teikiantis chaosiukas, o mūsų krašte – KARAS KELIUOSE TĘSIASI.
Miestai ir vietos, kurias Sicilijoje tiesiog būtina aplankyti: Palermas, Cefalu, Taormina, Etna, Sirakūzai, Ragūza (nerealaus žavesnio miestas), Agrigentas, Seliniuntė, Segesta, Trapanis.  Išvada – nori geriau pažinti šią salą, būtiniausiai nuomokis auto.Tiesa,galima visas šias vietas apvažiuoti ir su viešuoju transportu, tačiau bus dar brangiau, nebent  prašokti balsuojant ilgai prie kelio,nors italai stoja noriai ,kai balsuoja merginos.