Tema: Dviračiu į Karlskrūną

https://a.radikal.ru/a22/1806/4a/0b1a819e9bfa.png
Švedijon su dviračiu!
Pasidomėjus kokiomis kainomis galima įsigyti ekonominius bilietus trumpai kelionei į Švediją , buvo nuspręsta, kad geriausia imti sėdimas vietas bendroje kelto patalpoje, nes kajutėje ir brangiau ir neaišku kokio blaivumo bendrakeleivis knarks gretimame gulte. Sprendimas pasitvirtino, Tik būtina turėti papildomą drabužį (miegmaišį ar pan., kad nakties metu nesijaustų diskomforto ).
Vakar grįžom iš kelionės su DFDS . Plaukėm į Karlshamną su Patria Seaways, atgal su Athena Seaways. Anksčiau neteko plaukti per jūrą su šiais laivais.  Pirmas įspūdis po reiso, kad mažai siūbuoja ir išsimiegoti tikrai pavyko gerai. Ypač atgal buvo labai patogu. Patria labai kompaktiškas keltas. Anksčiau plaukę žmonės sakė, kad sėdimos jame nepatogios, bet man pasirodė atvirkščiai. Yra du sėdimų vietų salonai. Tikra tiesa nedideli, bet jeigu vietų išpirkta nedaug, darbo dienomis mažiau kas plaukia, (kaina apie 34 Eur už sėdima) tai reiškia bus vos keletas žmonių sėdimose . Todėl už 34 Eur asmeniui vos ne visas sėdimų salonas dviems ar trims priklauso asmenims(jei  ne savaitgalis). Gali gulėt kaip nori išsitiesęs per visas sėdimas. Aišku jei daugiau žmonių ir bilieto kaina tą dieną sukyla iki 54 Eur už sėdimą vietą tai jau būdėl bilietųtų gal ankštoka šiek tiek, bet tokiu atveju yra kajutės, kur dabar su akcija asmeniui 85 (95) Eur. Kas liečia kajutę tai yra dušas , tualetas.
Keliaujant pėstute be mašinos, moterims su vaikais vienoms, personalas padeda atsinešti daiktus i kajutes, vežimėlį ir lagaminus.
Bufete maistas skanus, įprastas lietuviškui gomuriui. Jokios egzotikos, bet šviežias, paruoštas kokybiškai. Esu labai išrankus maistui, dažnai būna tai per sūru, tai per riebu tai vėl kas, bet čia patiko viskas tiek man, tiek bendrakeleiviams. Nemanau , kad tai buvo paruošta išskirtinai šiam reisui kažkas tokio, nes iš kitų jau teko girdėti, kad virtuvė DFDS labai gera.Pusryčių kaina 7.50 EUR apmokant iš anksto, vietoje perkant jau brangiau.
Nepaminėjau dviračio perkėlimo kainos- 10 EUR į vieną pusę.
Mes turejome trumdėl bilietųpą kelionę dviračiais iki Karlskrunos-pasidairyti po jūrų muziejų,kuris 2015 metai buvo pripažintas geriausiu muziejumi Švedijoje, bei paplaukioti laiveliu tarp Karlskronos archipelago salų.Miesto pavadinimas reiškia „Karlo karūna“ -miesto įkūrėjo, Karaliaus Karlo XI, garbei. Karlskrona buvo pradėta statyti 1660 m., kai Karališkajį laivyną teko perkelti iš Stokholmo, beje, iki pat šiandien, mieste yra Karinio jūrų laivyno bazė. Miestas išskirtinis ir tuo, kad jis vienintelis iš visų Švedijos miestų, kur dominuoja Baroko architektūra, be to, jame iš ties daug senovinių karinių pastatų. Viskas gavosi su nuotykiais-nulūžo bagažą laikanti atrama prie galinės ašies, gerai, kad buvo replės ir varinės vielos,bet tai kita-techninės įrangos kelionei pasiruošimo,  dalis.
Tiems, kurie neabejingi gamtos grožiui, susipažinti su pietų Švedijos flora galima „Amiralitetsparken“ parke. Jame yra daugiau nei dvidešimt medžių rūšių. Ankščiau parko pietinėje dalyje stovėjo tvirtovė, dabar ten likę griuvėsiai, tačiau parke esantis laikrodžio bokštas sužavės kiekvieną.

Nuostabi, balto interjero ir eksterjero bažnyčia „Augerums kyrka“ labai patiks architektūros mylėtojams. Bažnyčia savo dydžiu nenusileidžia Katedroms. Joje palaidoti garsūs Švedijos visuomenės veikėjai.
Pats gražiausias miesto statinys yra „Fredrikskyrkan“ bažnyčia. Jos statyba truko 24 metus ir ji yra vienas geriausių Baroko architektūros pavyzdžių Švedijoje. Bažnyčioje yra 35 varpai, kurie suskamba tris kartus per dieną.

Aspo saloje stovi viena galingiausių tvirtovių – „Drottningskärs Kastell“.
Šis fortas buvo skirtas miesto gynybai, o šiais laikais joje eksponuojama senovinė švedų artilerija.

https://a.radikal.ru/a06/1806/db/98003490ff81.png

Tvirtovė - pati geriausia vieta, norintiems susipažinti su Švedijos laivyno istorija. https://www.kastellet.net/  Iš viršaus atrodo įspūdingiau -

https://b.radikal.ru/b30/1806/ce/3a084719910e.png

Karlskrona negarsėja savo naktiniu gyvenimu. Savaitgaliais veikia dvi šokių aikšteles turintis „Harrys & Sliver“ klubas. Taip pat galite apsilankyti ypač modernaus interjero „Statt Nattklubb & Schlagerbar“ naktiniame klube.

Įėjimas į Jūrų muziejų yra nemokamas. Ekskursija su gidu gupėms - 1200 SEK (130 EUR).

Darbo laikas: kiekvieną dieną 10:00-16:00, pirmadieniais nedirba.

Adresas: The Naval Museum, Stumholmen, Karlskrona. http://www.marinmuseum.se/en/

Karo istorijos mėgėjus kviečiame nepraleisti progos apsilankyti Kungsholms Forte - viename iš senųjų pietinės Švedijos įtvirtinimų, pastatytame dar 1680 m.

dėl kelto bilietų: keliones@laprela.lt  +370 659 11115