1 Paskutinis redagavo Gutis1 (2018-03-22 13:16:46)

Tema: Filipinai lankomos vietos

https://b.radikal.ru/b39/1803/30/1eac92a45ede.png

Filipinai pasaulyje garsėja savo paplūdimiais ir povandeniniu pasauliu. Jau kurį laiką gražiausiu pasaulio paplūdimiu išrenkamas Borakai salos paplūdimys, o gražiausių pasaulio salų topuose visada paminimas El Nido salynas. Bet kaip ir kiekviena atostogų kryptis, šalis turi tikrai daugiau traukos vietų nei tik tingus ar aktyvus poilsis prie smaragdinės jūros.
Filipinai graži Azijos šalis, su daugiau nei 7 tūkstančiu salų. Visada nuostabus klimatas – tropinis: karštas ir drėgnas. Vidutinė metinė temperatūra – apie 26,5 laipsnių Celsijaus. Nors daugelis Filipinų miestų skęsta skurde, kenčia nuo potvynių, žemės drebėjimų, gamta čia tiesiog stulbinanti. Miestus jungia vanduo arba keliai per džiungles, kuriais važiuodamas pamatai mažus kaimelius, vietinias mokyklas, įspūdingą kraštovaizdį, palydėtą kalnais, upėmis ir ryžių plantacijomis. Filipinuose galima rasti tūkstančius atviruko gražumo paplūdimių, kurie bus nukloti palmėmis, skalaujami žydrais paplūdimiais, o kai kurie iš jų įsikūrę slaptose vietose, pasiekiamomis tik valtimi. Kiekviena sala yra skirtinga ir turi savo charakterį. Visose salose gyvuoja vešli ir nepaprastai žalia augmenija bei unikali gyvūnija: didžiuliai pitonai, beveik išnykusios delno dydžio beždžionėlės, driežai net namuose ant lubų, vandenyne plaukiojantys vėžliai, rykliai ir daug kitų. Salose galimos įvairios veiklos, tokios kaip plaukiojimai su vietinėmis azijietiškomis valtimis, nardymai su rykliais ir povandenynio pasaulio tyrinėjimai, taip pat kalnų kopinėjimai, maudynės kriokliuose, negyvenamų salų aplankymai, įvairių gyvūnų draustinių pažinimas, daugybė turistinių turų ir daug kitų egzotinių ir šaunių užsiėmimų. Lankytojai dažniausiai įsigyja kombinuotus turus, kurie apima ekskursijas ir poilsį.

Transportas:
yra keletas vietinių oro linijų, kurios siūlo jungtis tarp archipelago salų, galima keliauti traukiniais, autobusais, keltais (Manila – Cebu maršrutas, tvarkaraščiai tikslūs, patartina bilietus įsigyti prieš keletą dienų). Įmanoma išsinuomoti automobilį (nepatartina važinėtis naktimis, galima važinėti tik vienoje saloje, kaina parai apytiksliai nuo 60USD), važinėti vietiniu ransportu
„jeepneys”, taksi, mikroautobusais, dviračiais motoroleriais.

https://a.radikal.ru/a27/1803/52/32405d97f979.png

Automobilių nuoma: Automobilių nuomos punktai yra pasiekiami Maniloje ir kituose didžiuosiuose miestuose. Minimalus nuomininko amžiaus - 18 metų. Reikalingi tiek tarptautinis ir nacionalinis vairuotojo pažymėjimai.

Vizos: jei turistas neketina šalyje būti ilgiau nei 21 dieną, viza nereikalinga.

Elektros kištukai: 220V arba 60Hz – amerikietiško tipo;

Maistas: Filipinų virtuvė labai įvairi, jaučiama didžiulė kikniečių, malajų, ispanų įtaka t.y. rytų ir vakarų kultūrų virtuvės mišinys. Filipinų virtuvės pagrindinis skiriamasis bruožas yra gausus druskos, acto ir česnako naudojimas. Praeito amžiaus antroje pusėje prie šių pagrindinių skoniu labai gausiai pradėtas naudoti cukrus. Maisto gaminimo būdai labai skiriasi įvairiuose regionuose. Pavyzdžiui, šiaurėje mėgstamas švelnus maistas, o pieruose labai gausiai naudojami čili pipirai. Be to šiaurinėje dalyje žmonės labai mėgsta kiaulieną, o pietuose, ypač Mindanao dalyje ši mėsa vartojama labai mažai, nes čia dauguma gyventojų ten musulmonai. Pagrindinis maistas Filipinuose yra žuvis, vėžiai bei ryžiai. Ryžiai valgomi labai dažnai ir labai įvairiai. Tai ir pagrindinis patiekalas, ir garnyras, ir desertas. Yra labai daug įvairių ryžių ruošimo būdų.
Filipinuose dažniau nei arbata yra geriama kava arba kakava.

Nardymas: Filipinai tobula vieta, galinti pasiūlyti daugybę vietų nardyti.
Ką galima pamatytii: Filipinuose nenuobodžiaus niekas, čia galėsite stebėti retus paukčšius, kopinėti uolomis, laidyti aitvarus, važinėtis kalnų dviračiais, nardyti, išbandyt raftingą, buriavimą bei daugybę kitokių pramogų.
Oslob vietovė garsėja tuo, jog organizuoja nardymus su bangininiais rykliais. Svajojantys išbandykite šią pramogą! Pats miestelis labai mažas, tik su viena gatve, bet labai jaukus. Daug vietų kur galima skaniai pavalgyti vietinio maisto.

Pasaulyje yra trys vietos, kur senosios ryžių terasos yra įtrauktos į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą ir viena iš tų trijų yra Filipinuose, pagrindinėje Luzono saloje, apie 8 valandas automobiliu nuo sostinės Manilos (kitos dvi yra Kinijoje – Honghe Hani terasos – ir Balio salos terasų sistema Indonezijoje).
Šias terasas prieš maždaug 2000 metų pastatė Ifugao genties žmonės.

https://c.radikal.ru/c41/1803/e5/675a7202d7b8.png

Tokia terasų konstrukcija yra vienas įspūdingiausių žmonijos inžinerijos pasiekimų – jei kiekvieną terasą sujungtume vieną su kita, jų ilgis apimtų pusę planetos.
Banaue ryžių terasos: tai per daugelį metų žmonių suformuotos aukštai į kalnus kylančios ryžių terasos, kurios sukuria itin patrauklų ir mūsų akiai neįprastą vaizdą.

https://a.radikal.ru/a16/1803/6b/e534a3a832d5.png

https://d.radikal.ru/d40/1803/25/b0298de65514.png

Bohol sala

Bohol sala 2013 metais nukentėjo nuo 7.2 balų žemės drebėjimo ir paliko tūkstančius žmonių be pastogės. Kai lankėmės saloje, kai kurie pastatai buvo vis dar atstatinėjami. Salos garsiausas lankytinas objektas – šokoladinės kalvos. Kalvos padengtos žalia žole, kuri paruduoja sausuoju laikotarpiu – nuo to ir kilęs šokoladinių kalvų pavadinimas.

https://b.radikal.ru/b29/1803/2d/2bee760c6110.jpg


Taip pat saloje gyvena į delną telpantys gyvūnėliai – 15 cm ūgio tarsyrai – mažiausi ir seniausi primatai pasaulyje, gebantys 360 laipsnių kampu pasukti galvą ir į skirtingas puses judinti ausis. Tarsyrų akių dydis viršija smegenų masę ir yra didžiausios gyvūnijos pasaulyje lyginant kūno ir akių dydžių santykį.

Palawan sala, El Nido

El Nido, nepaprasto grožio miestas Palawan saloje, pasiekiamas 8 valandų kelione autobusu (ne pati patogiausia). Pasižymi nuostabiais paplūdimiais, švariu vandeniu, kokoso palmėmis, džiunglėmis, uolomis ir svaiginančiu jūriniu peizažu. Kažkada tai buvo tik žvejų kaimelis, tačiau dabar miestas pritaikytas turistams, tačiau nenuvalkiotas ir vis dar unikalus. Povandeninio pasaulio mylėtojai teigia, kad tai viena gražiausių vietų pasaulyje nardyti.

https://b.radikal.ru/b39/1803/01/80db8b404119.png


https://a.radikal.ru/a07/1803/7e/76f4bf2cddc3.png

Cebu miestas

Daug skurdžių, bet laimingų žmonių. Visi gyvena pagal savo susikurtas taisykles, kurios gan skiriasi nuo mūsų. Miestas nėra švariausias, nepatartina gerti vandentiekio vandenį. Gatvėse pilna tricaklių, benamių šunų, spalvotų autobusiukų. Visi važiuoja neaišku kaip, pagal kokias taisykles, bet išvengia avarijų. Visur triukšmas ir šurmuys, pilna žmonių. Žmonės paprasti, stengiasi taupyti, todėl į transporto priemonę kuri turėtų talpinti šešis žmones, susėda dvidešimt. Ant motociklų, kur logiškai telpa du keleiviai, jie važinėja šešiese.

https://d.radikal.ru/d14/1803/a2/8a5caf69d15b.png

Kawasan kriokliai.Tai įspūdingi natūraliai susiformavę, didžiausi kriokliai Cebu saloje. Kriokliai įsikūrę vidury miško/džiunglių, per kurias reikia paeiti apie 2 kilometrus norint juos pasiekti. Kawasan krioklio ežeras labai gilus ir ryškiai žydros spalvos.

Vienas iš ryškiausių Filipinų simbolių yra džipo ir autobuso hibridas, vadinamas džipniu (Jeepney). Tai viena populiariausių transporto priemonių – mažai komforto, tačiau daug spalvų, linksmų užrašų

Boholio saloje rasite ir mažiausius pasaulio primatus, lietuviškai vadinamus ilgakulniais, o angliškai – tarsyrais. Jie dienų dienas miega įsikabinę į medžių šakas jų pavėsyje, o tik pajutę, kad juos kažkas stebi, atmerkia savo įspūdingas geltonas akis

https://d.radikal.ru/d25/1803/9a/f295815e5aa2.png

https://b.radikal.ru/b34/1803/56/d03ef63e5c98.png

Boracay: tai mažas lopinėlis žemės, esantis Vasajų jūroje, tačiau pasižymintis itin baltu smėliu ir nuostabaus mėlynumo jūra. Šią vietą mėgsta tiek vietiniai, tiek užsienio turistai. Boracay buvo tris kartus išrinktas geriausiu pasaulio paplūdimiu, taifūnai ir liūtys dažniausiai aplenkia šią vietą. Čia galite atplaukti valtele iš Panay salos uosto Caticlano.

https://b.radikal.ru/b25/1803/06/57e8db00f371.png

https://d.radikal.ru/d14/1803/12/4ace432eff4d.png

https://d.radikal.ru/d16/1803/7d/9347aab87070.png

El Nido: atostogų pamėgta vieta, kuri akį džiugina ne tik smėlio paplūdimiais ar mėlynuojančia jūra, bet ir stačiomis uolomis. Dėl tam tikros salos gamtinės izoliacijos, joje galima pramogauti praktiškai visus metus.

https://b.radikal.ru/b09/1803/1c/ced3a59ce9bc.png

Guimaras: tai maža ir rami sala, išgarsėjusi kaip mango vaisiaus sostinė. Čia skiriamas didelis dėmesys jų auginimui, todėl yra brangesni nei kur kitur. Tuo tarpu, kitose salose jie yra purškiami chemija, todėl vaisius galite įsigyti visus metus.

https://d.radikal.ru/d26/1803/94/d1a6d8bef681.png

https://d.radikal.ru/d10/1803/f1/9a0ef02fb73c.png

Kiekvienais metais vis daugiau turistų atvyksta į šią salą, bet manoma, kad dar kokį dešimtmetį ji išliks ramybės oazė, su vėžliu rezervatu bei saloje gyvenančiais vienuoliais.

Pinatubo: ilgai miegojęs ir vieną sykį išsiveržęs vulkanas. Po išsiveržimo sumažėjo 300 m, o išsiveržimo metu „bendradarbiaudamas“ su siautusiu taifūnu pasiglemžė nemažai gyvybių, sunaikino kaimus, suformavo naujus ežerus, pakeitė upės tėkmę. Praėjus dvidešimt metų šis vulkanas tapo įžymybe. Dabar papėdėje gyvenantys žmonės užsidirba gidaudami ar būdami nešikais.


Puerto Pricesa: Filipinų nacionaliniame parke saugoma požeminė upė. Aplink ją yra susidaręs nepaprasto grožio kraštovaizdis.

https://c.radikal.ru/c31/1803/5e/6f964afe5c6c.png

Ji laikoma Naujojo pasaulio gamtos stebuklu.

Skrydžiams į Filipinus aviabilietus  būtina  ieškoti iš anksto ir galima iš Europos į Cebu ar Manilą rasti nuo 320-400 EUR eilėje.Vienas iš paieškos  variklių yra: http://tiny.lt/y4yx9vc

https://www.facebook.com/poilsines/
www.laprela.lt