Tema: Ispanijos žymiausios pilys -La Mota pilis

Pirmasyk apie šią vietovę randama užfiksuota raštuose 547 metais. Rašoma, kad vietinis žemių valdytojas Bernicijus perkėlė regiono sostinę į Bamboro  miestelį.Vėliau keltų gentys užkariavo ir prijungė prie gratimų Kalambrijos žemių. Klestėjimas buvo apie 603 metus.  La Mota pilis (Castillo de La Mota), nuo Valjadolido nutolusi apie 45 km, kurios pamatai padėti apie 1080-uosius, keistu būdu pateko į abi kategorijas – ir gynybinę, ir taikaus gyvenimo. Kadaise pilis tarnavo užpuolikams,tik išvijus maurus ispanų aukštuomenė ją taip pamėgo,kad pilis buvo perstatyta pagal europietišką skonį ir poreikius. Tiesa, galingos sienos išliko.
https://a.radikal.ru/a43/1803/9e/9dde31c64cfa.png

Ir ne veltui, nes naujuosius pilies šeimininkus puldinėjo savi, kol pilis perėjo į karaliaus aplinkos rankas. Vėliau ji buvo “pažeminta” iki kalėjimo - čia buvo kalinami aukštuomenės nariai, pavyzdžiui, Cesare Borgia.

https://a.radikal.ru/a23/1803/42/0e9ae44d0835.png

Tiesa, šis žmogus iš ypatingai saugomos pilies pabėgo.Labai įdomi asmenybė. Apie jo gyvenimą sukurta apie 10 filmų, parašyta krūva knygų, bet realiam gyvenime geriau tokio nesutikti.( Gimė apie 1474metus , nesantuokinis kardinolo Rodrigo Bordžua (vėliau tapęs popiežium Aleksandru VI) ir  kardinolo raštininko žmonos sūnus. Buvo linkęs į mokslus, mokėsi teologijos ir teisės mokslus Perudžos universitetą. taip pat ir senasias kalbas. Nuo jaunystės turėjo blogą reputaciją:įžulus, kraugeriškas,tiek politiniais tiek asmeniniais motyvais, žmogus be principų. Turėjo tiek administravimo ir karvedybos talentus, sugebėdavo pajungti sau draugus ir užsitarnauti pagarbą ir atsidavimą.  Per trumpą laiką ir padedamas giminaičių tapo kardinolu. Brolis po vedybų tapo Ispanijos  hercogystės žemių savininkų , karalius suteikęs ši titulą suteikė ir Pjero Luidž vardą . Brolis mirė (buvo kariškių nužudytas) ir  Borgia  perėmė šį titulą. Dėl intrigų netekęs karaliaus malonės pateko į La Mota pilies požemius. Kalėjo apie 2 metus iš pilies  papirkęs sargybinius  pabėgo(nors besileidžiant nuo sienos virve , ji pasirodo buvo per trumpa ir teko kristi, susižeidė,  pasitikę jį draugai išgabeno ant arklio į saugią vietą. 1498m paliko dvasininko luomą ir tapo Prancūzijos kardinolo , vėliau karaliaus Liudviko XII pasiuntiniu ir patikėtiniu. Tvirtinama, kad su Bordžia nuodų pagalba  mirė apie 11 kardinolų. Svetimomis rankomis žudė tiek artimus tiek priešus.
Puikus D.Koljeri paveikslas"Vyno bokalas nuo Čezare Bordžija"  puikiai atskleidžia atmosferą, charakterius, pasinagrinėkite

https://a.radikal.ru/a14/1803/05/fe2a601649ba.png

Jam pavyko susidraugauti ir su įžymiuoju Nikolo Makaveli , Leonardo da Vinči.
Čezare Bordžia antkapinė plokštė , kuri buvo kartu su palaikais perlaidota iš bažnyčios į kapines ,miestą aplankęs kardinolas Kalaori  beveik po 200metų 1608m  nurodė, kad blogas žmogus negali gulėti šventoje vietoje.

https://a.radikal.ru/a38/1803/09/a5256e04a1c6.png

Knygos:A. Diuma -"Bordžia šeima"
             M. Pjuzo "Šeima"  ir kitos
Filmai: "Juodasis Hercogas "Italija 1963
            "Bordžia" Kanadiečiu, Vengrų,Čekų , prancūzų 2011-2014m  ir kitiIeškant šios pilies, orientyras - miestas Medina del Campo. Nepaisant savo statuso ir įvairių funkcijų, kurios buvo užgulusios pilį, iki šiol ji laikoma vaizdingiausia Kastilijoje.
1440 m. galinga Fonsecos šeima pastatė plytinę gotikinę-mudecharų Castillo de la Mota, kuri tarnavo kaip gynybinė tvirtovė. 1475 m. miestas perdavė pilies nuosavybę karaliaus rūmams.


https://d.radikal.ru/d33/1803/15/9eac67a693d8.png
Kvadratinį Torre del Homenaja sudaro du sargybos bokšteliai kampuose ir nuožulnūs pylimai. Pilį supa gynybinės sienos.

Bus daugiau