Tema: Šalys ,,hitės“, žiemą suviliojančios daugiausiai lietuvių

Papildyti vitamino D atsargų per atostogas lietuviai dažniausiai keliauja ten, kur termometro stulpelis pakilęs gerokai aukščiau, nei debesuotoje, lietingoje ir sniegingoje Lietuvoje.

Poilsines kryptis iš trijų Lietuvos oro uostų pastarąją žiemą rinkęsi keleiviai gausiausiai skraidė į Italijos, Ispanijos ir Egipto miestus bei kitas saulėtas šalis, tokias kaip Malta ar Izraelis.

Milanas, Hurgada ir Barselona – toks yra daugiausiai keleivių iš Lietuvos oro uostų nuo 2017 m. gruodžio iki šių metų vasario pabaigos sulaukusių poilsinių skrydžių krypčių trejetukas. Vien tik į Milano Bergamo oro uostą minėtu laikotarpiu keliavo beveik 43 tūkst., į Hurgados kurortą – 23 tūkst., o į Barseloną – dar beveik 19 tūkst. keleivių.

Žiemos sezoną poilsiautojai dalinasi į dvi stovyklas – slidinėtojai ir ,,paplūdinėtojai”. Pirmųjų tarpe pastaruoju metu populiariausias buvo Milanas, iš kurio dalis keliautojų vyksta Alpių slidinėjimo kurortų link. Na o antrieji pasilepinti vasariškais orais vyko į Egipto kurortus Hurgadą ir Šarm el Šeichą, atitinkamai esančius antroje ir ketvirtoje populiariausių krypčių vietose. Po jų rikiuojasi kitos pietų kryptys – Roma, Madridas ir Tel Avivas.

Nuo 7 iki daugiau nei 9 tūkst. keliautojų iš Lietuvos per tris žiemos mėnesius pritraukė ir skrydžiai į Larnaką, Maltą, Ovdą, Barį, Nicą bei į naująsias šio žiemos sezono kryptis – Alikantę ir Neapolį.

Tačiau vien tik kelionėmis į nemažai daliai poilsiautojų iš Lietuvos jau įprastais tapusius kraštus šią žiemą neapsiribota. Dalis populiariausių žiemos atostogų skrydžių turi ryškų egzotikos atspalvį.

Minėtu laikotarpiu iš Lietuvos oro uostų į Dubajų ir antrą pagal dydį Gruzijos miestą Kutaisį pakilo daugiau nei po 6 tūkst. keleivių, o į dar vieną naują šio žiemos sezono kryptį – Maroko kurortą Agadirą – beveik 3,5 tūkst. keliautojų.

http://laprela.lt