1

Tema: Kelionės į JAV dokumentų tvarkymas

http://s020.radikal.ru/i720/1401/b4/14ff888b4a13.jpg
JAV viza

Kelionių į JAV supaprastinimo programoje dalyvaujančių šalių piliečiai prieš vykstant į JAV privalo gauti Elektroninės leidimo keliauti sistemos patvirtinimą (ESTA - Electronic System Travel Authorization).

Norėdami gauti sistemos patvirtinimą prašome apsilankyti internetinėje svetainėje https://esta.cbp.dhs.gov/. ir  http://www.travel.state.gov Patariame turėti atspausdintą elektroninį leidimą keliauti. Jį reikės pateikti oro uoste kelionės metu.

Dalyvaujančių Kelionių į JAV supaprastinimo programoje šalių piliečiai gali vykti į JAV be vizų tik turėdami saugius biometrinius pasus. Lietuvos piliečių pasai, išduoti nuo 2006 rugpjūčio 28 d., atitinka keliamus reikalavimus.
Kaip reikia kreiptis dėl leidimo keliauti į Jungtines Valstijas?
                                      http://s020.radikal.ru/i719/1401/d9/44616a000980.jpg
Ar kelionės leidimas užtikrina mano įvažiavimą į Jungtines Valstijas?

Jeigu jūsų elektroninis leidimas keliauti yra patvirtintas, šis patvirtinimas rodo, kad jūs turite teisę vykti į Jungtines Valstijas pagal Kelionių į JAV supaprastinimo programą, tačiau, kaip ir viza, jis negarantuoja, kad būsite įleistas į šalį. Atvykimo į Jungtines Valstijas vietoje jus patikrins Muitinės ir sienų apsaugos tarnybos pareigūnas, kuris gali nustatyti, kad pagal Kelionių į JAV supaprastinimo programą arba dėl kitos priežasties pagal Jungtinių Valstijų įstatymą jūs negalite būti įleistas.

Kiek laiko galioja ELKS patvirtinimas?

Kiekvieno leidimo patvirtinimas galioja 2 metus. Tai reiškia, kad asmuo 2 metų laikotarpiu gali vykti į JAV keletą kartų turėdamas tą patį leidimą. Tie, kurių pasai galioja trumpiau negu 2 metus, gauna patvirtinimą, galiojantį iki paso galiojimo datos.

Kada privalau kreiptis dėl kelionės leidimo?

Paraiškos gali būti pateiktos bet kuriuo metu prieš išvykstant į Jungtines Valstijas. Rekomenduojame pateikti paraiškas prieš 2 savaites iki planuojamos kelionės. Leidimas keliauti, jeigu jo galiojimas nėra nutraukiamas, galioja dvejus metus nuo išdavimo datos arba iki jūsų paso galiojimo pabaigos, atsižvelgiant į tai, kuri data yra ankstesnė.

Kaip reikia kreiptis dėl leidimo keliauti į Jungtines Valstijas?

1 etapas: Užpildykite savo paraišką

Įveskite visą reikalingą informaciją. Jums reikės pateikti savo paso duomenis ir informaciją apie planuojamą kelionę, o taip pat atsakyti į septynis klausimus, susijusius su saugumo reikalavimais. Visi kartu su jumis vykstantys asmenys, nepriklausomai nuo jų amžiaus, privalo turėti atskirą patvirtintą leidimą keliauti arba vizą.

2 etapas: Pateikite savo paraišką

Patikrinkite savo atsakymus. Norėdami juos pataisyti, grįžkite prie paraiškos pasirinkdami nuorodą Ankstesnis. Prieš pateikdami savo paraišką apdorojimui, galite ją atspausdinti ir išsaugoti. Tačiau atspausdinto savo paraiškos egzemplioriaus jums pateikti nereikės. Įvykdžius šį etapą ir pateikus paraišką, jums nebus suteikta galimybė atspausdinti paraišką.

3 etapas: Gaukite ir užsirašykite savo paraiškos numerį

Pateikus paraišką, sistema sukurs jūsų paraiškos numerį. Užsirašykite ir išsaugokite jį. Norėdami pasitikrinti savo paraiškos būseną arba ją atnaujinti, turėsite pateikti savo paraiškos numerį, paso numerį ir gimimo datą.

4 etapas: Atlikite mokėjimą

Sumokėti už paraišką galima tik kreditine kortele (debetinės kortelės netinka).  Teigiamo atsakymo atveju yra nuskaičiuojama 14 JAV dolerių, neigiamo – 4 JAV doleriai.  Jeigu kreditinės kortelės neturite, už jus mokėjimą gali atlikti kitas asmuo, turintis tokią kortelę.

5 etapas: Gaukite atsakymą dėl savo paraiškos

Daugeliu atvejų Elektroninė leidimo keliauti sistema iš karto parodys paraiškos būseną. Jeigu paraiškos būsenos nustatymui reikės daugiau laiko, atsakymas bus pateiktas per 72 valandas. Nagrinėjamos paraiškos būsenos patikrinimui jums reikės pereiti tam tikrus etapus. Trys galimi atsakymai:

     Leidimas patvirtintas.

Leidimas keliauti yra patvirtintas ir jūs galite vykti į Jungtines Valstijas pagal Kelionių į JAV supaprastinimo programą. Šis atsakymas neužtikrina jūsų įvažiavimo į Jungtines Valstijas. Lemiamą sprendimą atvykimo vietoje priims Muitinės ir sienų apsaugos tarnybos pareigūnas.

     Keliauti neleidžiama.

Jums neleidžiama keliauti pagal Kelionių į JAV supaprastinimo programą. Šis atsakymas nereiškia, kad Jums negalima vykti į Jungtines Valstijas. Jis tik neleidžia Jums keliauti pagal Kelionių į JAV supaprastinimo programą. Todėl reikia kreiptis dėl vizos JAV ambasadoje. Informaciją apie tai, kaip reikia kreiptis dėl vizos, rasite ambasados tinklalapyje http://vilnius.usembassy.gov/

    Leidimas nagrinėjamas.

Jūsų leidimas keliauti yra nagrinėjamas. Skubus atsakymas yra neįmanomas. Tai nereiškia, kad yra aptikta neigiama informacija. Sprendimas bus priimtas per 72 valandas. Prašome sugrįžti į šį tinklalapį ir pasirinkti nuorodą Atnaujinti arba patikrinti anksčiau pateiktą paraišką dėl kelionės į Jungtines Valstijas leidimo. Norėdami pasitikrinti paraiškos būseną, įveskite savo paraiškos numerį, paso numerį ir gimimo datą.

6 etapas: Atspausdinkite atsakymą

Gavę teigiamą atsakyma, atspausdinkite ir turėkite jį kelionės metu.

Ar galiu užpildyti ELKS paraišką lietuviškai?

ELKS anketą galite peržiūrėti keliomis kalbomis, taip pat ir lietuviškai. Nesvarbu, kokia kalba būtų anketa - lietuviška ar angliška - visi atsakymai privalo būti pateikti anglų kalba.

Kokia informacija yra reikalinga paraiškai pateikti?

Asmuo turi pateikti savo biografinius duomenis: vardą, pavardę, gimimo datą, paso duomenis. Taip pat reikės atsakyti į klausimus dėl užkrečiamų ligų, arešto ar teistumo už tam tikrus nusikaltimus, praeityje panaikintas vizas arba deportaciją iš šalies ir pan. Skrydžio numerį ir adresą Jungtinėse Valstijose nurodyti nebūtina.

Kokius duomenis galiu atnaujinti?

    Elektroninio pašto adresą
    Telefono numerį
    Oro linijų pavadinimą ir reiso numerį
    Įlaipinimo miestą
    Adresą Jungtinėse Valstijose

Ką privalau daryti, jeigu mano paso duomenys pasikeitė?

Jeigu gaunate naują pasą arba keičiasi jūsų paso duomenys, privalote kreiptis dėl naujo leidimo keliauti.

Ką turėčiau daryti, jeigu man nebus suteiktas leidimas keliauti?

Jeigu į savo paraišką dėl leidimo keliauti gausite atsakymą „Keliauti neleidžiama", bet jūs vis tiek neketinate atsisakyti savo kelionės planų, apsilankykite Jungtinių Valstijų ambasados tinklalapyje http://vilnius.usembassy.gov/ .Čia rasite daugiau informacijos apie paraiškas vizai gauti. Neigiamas atsisakymas draudžia jums keliauti tik pagal Kelionių į JAV supaprastinimo programą, tačiau palieka teisę gauti vizą.

Jeigu leidimas keliauti jums bus neišduotas, joks teismas neturi teisinės galios peržiūrėti šio sprendimo.

Jeigu ELKS nepatvirtina mano paraiškos, ar galiu pildyti paraišką iš naujo?

Galite pildyti naują ELKS paraišką po 10 dienų. Deja, jeigu jūsų situacija yra tokia pati, jūsų paraiška nebus patvirtinta, todėl turėsite kreiptis į JAV ambasadą arba konsulatą dėl vizos. Be to, pateikus ELKS paraišką su neteisinga informacija tam, kad gautumėte patvirtinimą, jums gali būti visam laikui uždrausta įvažiuoti į Jungtines Valstijas.

Ka daryti, jeigu sprendimas nepatvirtinti mano paraiškos elektroniniam leidimui gauti yra klaidingas?

Tėvynės apsaugos departamentas stengiasi sukurti ELKS programą taip, kad tik tų asmenų, kurie negali keliauti pagal kelionių į JAV supaprastinimo programą arba kurių atvykimas į šalį keltų pavojų teisėsaugai arba šalies saugumui, paraiškos elektroniniam leidimui gauti nebūtų patvirtintos. Jeigu asmuo mano, kad ELKS nepatvirtino jūsų paraiškos per klaidą arba jeigu pildydamas paraišką pats padarė klaidą, galima kreiptis į Tėvynės apsaugos departamentą specialioje internetinėje svetainėje www.dhs.gov/trip .  Deja, tai negarantuoja, kad neigiamas sprendimas bus pakeistas.

Atkreipkite dėmesį, kad ambasada ar konsulatas negalės suteikti informacijos, kodėl jums nebuvo patvirtintas elektroninis leidimas keliauti. Tačiau čia galėsite pateikti prašymą neimigracinei vizai gauti. Tik tuo atveju, jeigu prašymas dėl vizos bus patvirtintas, galėsite vykti į JAV.

Mano ELKS paraiška buvo nepatvirtinta, bet aš turiu išvykti rytoj.  Ar gali artimiausia ambasada arba konsulatas priimti mane išimties tvarka be eilės?

Deja, negalime garantuoti, kad jums bus paskirtas pokalbis su konsulu kitą dieną, kadangi vizų paklausa skirtingose šalyse yra nevienoda. Todėl raginame jus kreiptis dėl ELKS patvirtinimo kuo anksčiau.

Ką turiu daryti, jeigu turiu galiojančią JAV vizą?

Asmuo, turintis galiojančią vizą, gali vykti į Jungtines Valstijas tuo tikslu, kuriuo viza buvo išduota.  Turint vizą, ELKS paraiškos pildyti nereikia. Turintiems vizas biometriniai pasai nereikalingi.

Ar galiu pildyti ELKS paraišką, jeigu vykdamas pagal Kelionių į JAV supaprastinimo programą buvau neįleistas į šalį?

Anksčiau į JAV neįleistas asmuo negali kreiptis dėl ELKS patvirtinimo pagal Kelionių į JAV supaprastinimo programą. Jis turi gauti JAV vizą.  Informaciją apie vizas galima rasti ambasados internetinėje svetainėje http://vilnius.usembassy.gov/

Ar reikia turėti bilietą į abi puses, kad galėčiau keliauti be vizos?

Įvažiuojant į JAV, pasienio pareigūnas gali paprašyti jūsų parodyti atgalinį bilietą arba bilietą į kitą užsienio šalį.

Kokiais atvejais negaliu naudotis Kelionių į JAV supaprastinimo programa ir turiu gauti vizą?

    Jeigu planuojate dirbti (įskaitant stažuotes), vykti kaip profesionalus atlikėjas, mokytis ar dalyvauti mainų programoje Jungtinėse Valstijose.
    Jeigu ketinate pasilikti Jungtinėse Valstijose ilgesniam negu 90 dienų laikotarpiui.
    Jeigu ketinate atvykti į Jungtines Valstijas jachta arba kitu vežėju, kuris nėra pasirašęs su JAV vyriausybe specialios sutarties, kuri garantuotų, kad būsite išvežtas iš Jungtinių Valstijų, jeigu jūsų neįleistų į šalį arba deportacijos atveju.
    Jeigu gavote Elektroninės leidimo keliauti sistemos (ELKS) atsakymą Keliauti neleidžiama.PASTABA: Asmenims, anksčiau negavusiems vizų, rekomenduojame kreiptis į ambasadą dėl vizos dar kartą, net jeigu ELKS paraiška buvo patvirtinta.

Ar keliavimas pagal Kelionių į JAV supaprastinimo programą turi trūkumų?

Prieš naudojantis Kelionių į JAV supaprastinimo programa, turite žinoti toliau išvardintas sąlygas, taikomas keliaujantiems pagal programą ir įdėmiai apsvarstyti savo galimybes:

    Atvykę į Jungtines Valstijas pagal Kelionių i JAV supaprastinimo programą, neturite teisės keisti savo neimigracinio statuso arba kreiptis dėl leidimo būti šalyje pratęsimo.
    Jeigu jums nėra leidžiama atvykti, neturite teisės teikti apeliacijos dėl tokio sprendimo.
    Jeigu yra nustatyta, kad pažeidėte savo įvažiavimo į JAV sąlygas, neturite teisės ne prieglobsčio prašymo pagrindu nuginčyti bet kurį pašalinimo iš šalies veiksmą, kylantį iš paraiškos dėl priėmimo pagal Kelionių į JAV supaprastinimo programą.

Kas įvyksta, jeigu Kelionių į JAV supaprastinimo programos pareiškėjas yra pripažįstamas neatitinkančiu reikalavimų?

Asmenys,  kurie kreipiasi dėl atvykimo į Jungtines Valstijas pagal Kelionių į JAV supaprastinimo programą, tačiau pripažįstami kaip neatitikantys reikalavimų atvykimui į Jungtines Valstijas, bus neįleisti į šalį ir sugrąžinti į savo kilmės arba trečiąją šalį, iš kurios jie yra atvykę ir turi bilietus į abi puses, ta pačia transporto priemone, kuria atvyko į Jungtines Valstijas.

Re: Kelionės į JAV dokumentų tvarkymas

Labai patiko,kad radau visos reikiamos informacijos,kaip tik žadu keliauti i JAV tai man labai pagelbėjo,ypatingai kai radau informacijos apie  Amerikos viza, širdingai dėkoju.