Tema: Egipto viza-pasidaryk pats

https://b.radikal.ru/b31/1801/9f/3def05ba89bf.jpg

Egipto vyriausybė priėmė sprendimą dėl savarankiškai atvykstančiųjų- Egipto turistinę vizą galima pasidaryti internete, tam sukurtas vyriausybinis portalas :https://visa2egypt.gov.eg/eVisa/FAQ

                https://a.radikal.ru/a38/1801/49/034e20635db0.jpg

Į Egiptą vykstantys lietuviai nuo 2017m. gruodžio mėnesio jau gali gauti vizą internetu. Palengvindamas vizų įsigijimo tvarką taip Kairas stengiasi prisivilioti daugiau turistų, kurie pastaraisiais metais šios šalies ėmė vengti dėl saugumo. Egipto eVisa svetainėje rašoma, kad nauja sistema supaprastins visą procesą atvykstantiems, taip pat pagerins muitinės ir pasienio apsaugos sistemą. Dėl vizos internetu kreiptis gali 41 valstybės piliečiai, tarp jų – ir lietuviai. Tereikia, kad paso galiojimo laikas būtų ne trumpesnis nei 8 mėnesiai (skaičiuojant nuo kelionės pradžios dienos). Taip pat skaitykite: Egiptas bando susigrąžinti turistus: kainos smuko 50 proc. Už 25 JAV dolerius galima įsigyti vienkartinę turistinę vizą, kuri leis šalyje išbūti daugiausiai 30 dienų. Už 60 dolerių – daugkartinę.
Pakartoju nuorodą:
https://visa2egypt.gov.eg/eVisa/FAQ
Papildomai:
https://egyptvisas.org/Lithuania/Egypt

Vykstantys iš Lietuvos per kelionių operatorius -NOVATURAS, TEZ TOUR, KIDY TOUR Egipto vizas įsigyja  ankstesniaja tvarka.
Pvz TEZ TOUR: Už Egipto vizą susimokama perkant poilsinę kelionę agentūroje. Viza išduodama Vilniaus oro uoste iki registracijos į skrydį, UAB „Tez Tour“ atstovų Ticketing Airport Services (TAS) salelėje, esančioje išvykimo salėje (vieta pažymėta UAB „Tez Tour“ logotipu.

Turistinė Egipto viza galioja 30 dienų nuo atvykimo į Egiptą. Turistų, kurie neįsigijo Egipto turistinės vizos vykimui į Šarm El Šeicho kurortą ir neketina buvimo kurorte metu vykti už Sinajaus pusiasalio ribų, atvykimo oro uoste pasų kontrolės metu į pasą privalo būti įdėtas spaudas „Sinai Only“, kuris suteikia teisę būti Sinajaus pusiasalyje ne ilgiau kaip 15 dienų. Viršijus 15 dienų buvimo Sinajaus pusiasalyje trukmę, išvykstant mokama 153 Egipto svarų (apie 22 JAV dolerių, priklausomai nuo valiutos keitimo kurso, dydžio bauda). Atkreipiame dėmesį į tai, kad turistai su spaudu pase „Sinai Only“ (neturintys Egipto turistinės vizos) negali vykti už Sinajaus pusiasalio ribų ir keliauti po Egipto žemyninę dalį.

Asmenys be pilietybės (aliens), turintys leidimą gyventi Lietuvos, Estijos, Latvijos Respublikoje ar kitoje valstybėje, ir išduotą galiojantį kelionės dokumentą, vykstant į Egiptą privalo iš anksto gauti Egipto vizą Egipto Arabų Respublikos ambasadoje.

SVARBU ŽINOTI! Asmenys, vykstantys į Egiptą su diplomatiniu ar tarnybiniu pasu, taip pat Baltarusijos piliečiai, įsigiję ne iš anksto organizuotą turistinę kelionę, bet atskirą turizmo paslaugą (tik skrydį arba tik apgyvendinimo paslaugą) vizą privalo gauti artimiausioje Egipto Arabų Respublikos Ambasadoje. Viza į  šių asmenų pasus Vilniaus oro uoste neklijuojama ir įsigyti vizos nuvykus į šalį galimybės nėra. Lietuvos Respublikos piliečiai tai padaryti gali Egipto Arabų Respublikos Ambasadoje Danijoje, o Baltarusijos piliečiai – Egipto Arabų Respublikos Ambasadoje Maskvoje, Rusijoje. Informaciją apie vizų išdavimo bei sienų kirtimo tvarką (tiek Lietuvos, tiek ne Lietuvos piliečiams), galite sužinoti kelionių agentūrose arba atitinkamos šalies diplomatinėse atstovybėse, interneto svetainėse www.pasienis.lt ir www.migracija.lt. Jeigu Lietuvoje gyvenantys asmenys kitos šalies vizos Lietuvoje įsigyti negali, jie turi kreiptis į artimiausią atitinkamos šalies ambasadą. Ne Lietuvos Respublikos piliečiams, vykstantiems iš Lietuvos, vizų išdavimo tvarka gali skirtis. Užsienio valstybių, neturinčių bevizio režimo susitarimo su Lietuvos Respublika, piliečiams, norintiems į kelionę vykti iš Lietuvos, būtina daugkartinė (Šengeno arba nacionalinė) viza. Išsamiau www.pasienis.lt ir www.migracija.lt.

https://www.facebook.com/Poilsin%C4%97s … 874403656/