Tema: Turkija

Turkija

Turkijoje šiltas švelnus klimatas, gražios pakrantės ir turtinga vietovės istorija - nenuostabu, jog turistai  plūsta  pasigėrėti šiuo kraštu.

https://b.radikal.ru/b09/1801/04/284f0d9c0ef4.png

Kelionės į Turkiją metu dauguma turistų paprastai apsistoja prie Egėjo ir Viduržiemio jūromis įsikūrusiuose kurortuose, tokiuose kaip pavyzdžiui Bodrumas. Tokie kurortai tiesiog žavi turistus savo paplūdimiais.
Poilsinės kelionės į Turkiją paprastai pasirenkamos pavasariui bei rudeniui, tuo metu ten geriausias oras keliauti ir pažinti tą nuostabią šalį. Daugelis žino,kad turkijos valiuta – turkiška lira.

https://a.radikal.ru/a35/1801/2e/887c93f39fa3.png

Nors dauguma įstaigų priima ir užsienietišką valiutą (eurus bei dolerius), tačiau rekomenduotina išsikeisti šią valiutą į turkišką – taip bus paprasčiau atsiskaityti bei, žinoma, derėtis.
Keitimo kursas bus apie  1lira-021 EUR

Pinigus palankiausia keistis yra valiutos keityklose, kadangi oro uostuose bei viešbučiuose valiuta keičiama nepalankiu kursu. Poilsinės kelionės į Turkiją metu prireiks susilaikyti nuo didelės paklausos  įvairių  originalių suvenyrų,papuošalų,gerų ir abejotinos kokybės odos gaminių pasiūlos .
Kaip ir daugelyje ne Europos šalių neribojama yra į šalį įsivežama valiuta, tačiau iš šalies išsivežti galima 5000 JAV dolerių.
Kiti apribojimai – norint išsivežti antikvarinius dirbinius, reikia specialaus sertifikato ar leidimo. Norintiems išsivežti kilimus reikalingas yra pirkimo čekis, todėl jo neišmeskite ir saugokite iki pat kelionės pabaigos. Įsivežti į Turkiją galima 2 litrus alkoholinių gėrimų bei 600 vnt. cigarečių. Kelionės į Turkiją metu dažniausiai turistų įsigyjami suvenyrai yra įvairūs antikvariniai dirbiniai, auksas bei sidabras. Taip pat daugelis iš šios šalies parsiveža kaljaną , kuris yra ženkliai pigesnis nei Lietuvoje.Didelis pasirinkimas ir saldumynų.Turkiški konditerijos gaminiai yra žinomi kaip „turkiški saldumynai“, arba tiesiog „rytietiški saldumynai“.Turkijoje naudojama daugybė saldumynų rūšių, paplitusių visose Islamo virtuvėse:
chalva, kanafeh, lokma, basbusa  Paprastai jiems naudojamas cukraus sirupas ar medus, pekmez (sirupas, gaunamas iš saldžių sulčių), tahinas (sezamo pasta), komponuojamas su daugybe kitų elementų: miltais, tešla, džiovintais vaisiais, riešutais, prieskoniais.
Vienas svarbiausių Osmanų virtuvės išradimų buvo lukumas, nuo XV a. gaminamas iš cukraus sirupo (ar medaus) ir krakmolingos medžiagos.
Kelionės į Turkiją metu pirmiausiai pastebėsite, jog čia žmonės yra svetingi , todėl būdamas turistu visuomet jausitės lyg svečiuose, visi jumis rūpinsis ir stengsis pasiūlyti kuo malonesnį aptarnavimą ar paslaugas. Jeigu pakvies ir nuspręsite vykti į svečius pas paprastus žmones, žinokite, jog prieš įeinant į namus būtina nusiauti batus ir juos palikti už durų (grindys viduje yra išklotos kilimais), įėjus jums iš karto bus pasiūlytos svečiams skirtos šlepetės. Jei norėsite apsilankyti mečetėje  (taip pat kaip ir prieš įeidami į budistų šventyklas) būtinai turėsite nusiauti batus.Lankymo dres kodas:

https://d.radikal.ru/d03/1801/12/83473966e18a.png

Norint čia patekti keliami ir tam tikri aprangos reikalavimai – moterims būtinos skaros ir drabužiai dengiantys kelius, vyrams – ilgos kelnės. Bendravimo etiketas taip pat šiek tiek skiriasi nuo mūsiškio – eidami į svečius vieni pas kitus, jie iš anksto perspėja, kokiu tikslu ketina apsilankyti.
Ekskursijos.
Jų pasiūla yra didelė. Geriausia nepatyrusiam turistui jas užsisakyti per Novaturo ar Teztour atstovus ,kurie pasitinka Jus  oro uoste ir kitą dieną,sutartą valandą apsilanko  Jūsų viešbutyje ir pasiūlo ekskursines programas. Galima pirkti ir gatvėje, čia kainos yra žemesnės, tačiau yra tikimybė,kad žadėta ir garantuota  kelionė neįvyks ,kadangi nesurinko norimo skaičiaus turistų, o įmokėtus pinigus grąžino dalinai arba pasakė ,kad dabar neturi , o turės ryt ir t.t. Belieka pasikliauti savo pojūčiais.

https://www.facebook.com/Poilsin%C4%97s … 874403656/

2 Paskutinis redagavo daivamarkenviciute (2018-01-24 15:18:17)

Re: Turkija

labai idomu buvo pasiskaitytii,kaip tik žadu keliauti i Turkija,Stambulo miesta,tikiuosi parsivešiu tiek pat daugybe nuotykiu kaip ir visi čia esantys .Jau ne pirma karta keliausiu labai esu patenkintaStambulo oro uostai, tiesiog super,aptarnavimas auksčiausios klasės