1 Paskutinis redagavo Gutis1 (2017-12-30 16:43:24)

Tema: Naujųjų Metų sutikimo neįprastos tradicijos pasaulyje

Neįprastos Naujųjų Metų  sutikimo tradicijos pasaulyje

Įvairiose šalyse skirtingos šventės - vestuvės, vaikų gimimas,vardadieniai, religinės šventės pažymimas skirtingai, taip yra ir su Naujųjų Metu sutikimu. Žinant , kad Naujųjų Metu sutikimas yra aplamai populiariausia šventė kiekvienoje šalyje.

1. Italija- raudonos kelnaitės!

https://d.radikal.ru/d37/1712/91/ee811fa43009.png

Pasakojant apie keistus įpročius Italijoje pateikiamas jų noras prieš Naujus Metus išmesti iš namų viskas kas nereikalinga, dažnai ir per langus, vis kas sena, kas įkyrėjo, nebereikalinga: baldus, drabužius, santechniką. Dabar pastebima, kad ši tradicija rimsta.Vienas kas auga tai raudonos spalvos naudojimas!Italai myli ne tik Santa Klausą bet ir savo vietinį kalėdinį senį Bobbo Natale ir  raudoną spalvą.Kiekvienas tikras italas yra madų žinovas ir vartotojas ir besimėgaujantis raudona spalva.Naujametinę naktį ir jauni ir seni ,vyrai ir moterys aprangoje įterpia kokį tai raudonos spalvos elementą,tai gali būti kojinės, batai, kelnaitės.Leisdami Naujametinę naktį Romoje, Milane, Neapolyje ir sutikę budintį policininką nesistebėkite,kad pas jį raudonos kojinės-tikima, kad tokie susitikimai neša sėkmę.

https://a.radikal.ru/a27/1712/7a/04339a019e21.png

Dar viena tradicija per Naujuosius valgyti sudžiuvusias ant šakos razinas. Italams, sudziuvusios vynuogių razinos primena monetas ir skaitoma, kad suvalgusius daugiausia razinų lydės finansinė sėkmė darbe visus metus.

2.Japonija- privalu atsibusti dar prieš aušrą
Naujųjų Metų naktį Japonijoje gaudžia varpai ir ne šiaip , o lygiai 108 kartus. Varpo dūžiai reiškia vieną iš 6-šių žmogiškų ydų:godumą, kvailumą,lengvabūdiškumą,pyktį, pavydą ir neryžtingumą.
Japonai įsitikinę, kad kiekviena yda turi 18-ka atspalvių, todėl ir yra 108 dūžiai.

https://c.radikal.ru/c43/1712/67/b4e462b013c5.png

Vietoje mums įprastos eglės prie kiekvieno namo (namuose) -"kadomacu". Ji daroma iš bambuko,pušies,supinant viską ryžių šiaudeliais .Puošia mandarinų ir kitomis šakelėmis.
Įdomiausia tai, kad japonai nesutinka metų mums įprastu rėžimu.Naujųjų Metų vakarą jie ramiai eina atsigulti, bet prabunda labai anksti ir eina sutikti Naujųjų Metų aušros.

https://b.radikal.ru/b04/1712/43/c04f3786f59c.png

3. Argentina-viskas popieriuje
Štai Argentinoje itališkas paprotis per naujuosius metus išmesti viską kas nereikalinga neprigijo.Tiesa, tai pastebima daugiausia  ofisinių darbuotojų. Išvakarėse Naujųjų Metų visų Argentinos miestų gatvės pasidengia  nuklotu popieriaus sluoksniu .Iš darboviečių ir namų, pagal jau nusistovėjusias  tradicijas, išmetami žurnalai, laikraščiai ir kiti nereikalingi popieriai, labiausia argentiniečiai  mėgsta išmesti sąskaitas už jau praeinančius metus.   

https://a.radikal.ru/a07/1712/a7/d5a5edd562b4.png

Kitas argentiniečių paprotis-per Naujųjų metų naktį privalu tuėti namuose druskos ir česnako.
Argentiniečiai mėgsta šokį, šoka per šventes ir kai gera nuotaika, matyt iš to atsirado ir dar vienas paprotis-baltos vyro kojinės, kurios neša porai pinigus ir sėkmę

https://b.radikal.ru/b19/1712/87/c6a5555f951d.png


4. Ispanija-vynuogių razinos

O Ispanijoje prigijo jau šimtmetį tradicija per Naujuosius Metus pusiaunaktį suvalgyti po 12 vynuogių uogų suskambant kaskart naujam varpo dūžiui.

https://a.radikal.ru/a42/1712/17/50f5169a575f.png

Kiekviena suvalgyta vynuogė turi atnešti kiekvienam menesiui sėkmę ateinančiuose metuose. Miestų centrinėse aikštėse susirinkę Ispanai jau daugiau kaip 100 metų, kai buvo išaugintas vynuogių perteklinis derlius, laikosi šios tradicijos, o Katalonijos gyventojai daro truputį kitaip, šventė siejasi su juokeliu apie užpakaliuką . 

5. Škotai Naujuosius Metus sutinka ramiai-tylėdami!

Prieš sutikdama Naujuosius Metus škotų šeima susėda prie uždegto židinio. Kartu su pirmaisiais varpo dūžiais šeimos galva privalo tylėdamas atidaryti lauko duris. Tokiu ritualu norima išlydėti senuosius Metus ir įsileisti Naujuosius į savo namus.Škotai įsitikinę, kad kas pirmas -sėkmė ar nelaimė peržengs slenkstį priklauso nuo to,- kas kartu su Naujaisias Metais pirmesnis pateks į vidų .


6. Estija-Naujieji Metai pirtyje!

Turbūt patys karščiausi Naujųjų Metų sutikimai būna Estijoje, nes ši šventė vyksta karštoje  saunoje. Norėdami, kartu su Naujaisiais Metais, įžengti švariais ir sveikais, varpų dūžius išklauso šioje šiltoje vietoje. Šiuo metu ši tradicija daugiau dėl turistų kaip dėl vietinių estų.


7.Panama-sudeginami rūpesčiai !

https://b.radikal.ru/b41/1712/7f/6d60173321a4.png

Labai įdomiai Naujuosius metus švenčia Panamoje.Čia priimta deginti įžymių sportininkų, politikų ir kitų žymių žmonių iškamšas.
Visas šias iškamšas vadina vienu žodžiu-"muneso", kurios simbolizuoja visas praeinančių metų negandas.Jei jos jau sudegintos-reiškia ir problemų nebeliko. Kiekviena panamiečių šeima privalo sudeginti savo iškamša -muneso.Lygiagrečiai gajus dar vienas naujametinis įprotis-vidurnaktį skamba gaisrinių varpai, ištisai rėkia automobilių signalai ir rėkia kiek gali visi žmonės.Panašu,kad po tokio trukšmo diduma bėdų aplenkia panamiečius.8. Peru-mergaitė su botagėliu ir vaikinas su lagaminu!

Peruiečių jaunuoliams naujametinė naktis  pavojinga, nes pagal seną paprotį Perų merginos vidurnaktį ima botagėlius ir eina gatvėmis ieškoti jaunikio. Tas kam bus paduotas botago galas turi vesti ją, nesvarbu ,kad kas po kelionės vaikinas su lagaminu grįžta į namus, tradicija yra tradicija ir jos reikia laikytis

9 . Danija-įšokti į Naujus Metus!

Danai įsitikinę, jei paskutinę minutę palydėdamas senuosius metus užlipsi ant kėdės ir nušoksi nuo jos tai atbaidysi ir aplenksi šliaužiojančias pažeme  nelaimes ir tai bus sėkmė.Kita danų dalis meta į draugų ir pažįstamų duris lėkštes taip ,kad jos sudužtų ir vietoje to kad kas tai supyktų-džiaugiasi.

https://c.radikal.ru/c26/1712/8b/2feab46badcd.png

Ta šeima,prie kurių durų yra daugiausia duženų yra laimingiausia, nes pas ją yra daugiausia draugų ir pažįstamų

10 . Graikija- kuo didesnis amuo pažastyje- draugams!

Naujametinę naktį graikai vieni pas kitusį svečius  eina su dovanomis. Vienas ypatumas, kad dar be įprastų dovanų nešamas akmuo pažastyje. kuo didesnis akmuo tuo geriau.Graikijoje manoma, kad kuo sunkesnis akmuo tuo apdovanotojo piniginė bus didesnė ir sunkesnė nuo monetų.Kitas labai senas paprotis reikalauja,kad pats vyriausias šeimoje savo kieme sudaužytų granato vaisių. Jei granato sėklos išsibarstė po visą kiemą-reiškia ateinačius metus šią šeima lydės džiaugsmas ir sėkmė.

https://d.radikal.ru/d36/1712/f7/55b725197748.png

11.Mikronezija-keičiame vardus!

https://d.radikal.ru/d13/1712/fb/4639eb03780d.png

Salų gyventojai kiekvienasyk Naujametinės šventės metu keičia savo vardus, kad suklaidintų blogio dvasias ir visus metus pragyventi laimingai.Vardą sau kiekvienas renkasi savarankiškai.


12.Bulgarija-gesiname šviesą!

Bulgarijoje vidurnaktį keletui minučių gesinama šviesa. Kai visus apgaubia tamsa, galima pasibučiuoti ir su mažai pažįstamu svečiu-šventė išsaugos naujametinio bučinio paslaptį.


13. Rusijoje Naujųjų Metų šventė prie Naujametinės eglutės
Rusijoje Naujųjų Metų šventė prie Naujametinės eglutės prasideda gruodžio mėn pabaigoje ir baigiasi sausio viduryje. Tai tikra šeimos šventė ,kurią švenčia draugai ir  pažįstami.

https://b.radikal.ru/b09/1712/0e/ab0ab01adab3.png