1 Paskutinis redagavo laprela23a (2017-07-12 19:43:54)

Tema: Maršrutas į Kroatiją per Krokuvą, Budapestą

Sugalvojome nulėkti į Kroatiją automobiliu su nakvyne  Krokuvoje, taip pat šalia Budapesto. Esu buvęs ir šiuose miestuose ir Kroatijoje, bet tąsyk lėkėme didelėje kompanijoje autobusu, žinoma kelionė prailgo, pabodo ir pokalbiai su kaimynais gretimose sėdynėse. Vaizdai keitėsi, kaip visuomet buvo įdomu stebėti kaip keičiasi kraštovaizdžiai,pastatai,skirtingų šalių žmonių gyvenimo detales ir kitkas, todėl savotiškai branginu kelionę transportu lyginant su lėktuvinėmis.

http://s019.radikal.ru/i602/1707/0c/7b173dbb6641.png

Planuojame apsistoti Split  regione, kelsimės keltu į Brač salą ir pabūsim apie 4-ias dieneles..
Vėliau detaliau papildysiu medžiagą, ką planuojame pamatyti.
Orientacinės kuro kainos Europos šalyse nurodytos vietos valiuta, tai nėra patogu , bet kai išsiaiškini bankinius EUR/ vietos pinigo kursą viskas stoja į vietas : https://www.iru.org/resources/tools-apps/fuel-prices
Patogesnis , bet rečiau atnaujininamas : http://keliaujantiems.eu/kuro-kainos-16/lt/
Truputį kelia nerimą pravažiavimas per Waršuvą, galima pastrikti kamštyje, planuoju pralėkti tarp 10-14 val, kada visi vykstantys į darbus jau bus nuvykę ir sėdės darbo vietose.
Krokuvoje pasirinkau 2-ms nakvynėms 2 viešbučius turinčius savo vietas automobiliui pastatyti : IBIS ir APARTMENSTS TURNAU, abieju kainos apie 117 EUR su pusryčiais, belieka apsipręsti kurį. Lankysime:
Karališką Vavelio pilį, miesto rotušę, Florijono vartus,Barbakaną,senajį universitetą,Veličkos druskos kasykloje,pamaišysime senamiesčio gatveles ir  vieną kitą užeigą, nets teks maitintis ir galima bus paragauti vietinių patiekalų.

Vengrijoje reikia įsigyti e-vinjetę. Autostrada iki Kroatijos nuvažiiuosime greitai ir patogiai. Važiuosime toliau E77 keliu iki Budapešto priemiesčių.
Pagalbos numeriai

    Bendras pagalbos numeris – 112
    Gaisrinė – 105
    Policija – 107
    Greitoji pagalba – 104


Kroatijoje
reikės važiuoti autostrada iki Zagrebo. Paskui, kas važiuoja link jūros, važiuoti autostrada A1 (čia galioja važiuojantiems į pietinę ar centrinę Kroatijos dalį). Kas važiuoja iki Plitvicos nac. parko važiuoti iki Karlovac miesto, po to sukti į vietinį 1 kelią.
Kroatijoje skambinti Pagalbos skambučiai

    Policija – 92
    Gaisrinė – 93
    Greitoji pagalba – 94
    Kalnų gelbėtojai – 112
    Kelių tarnyba – 987
Poilsiui aš renkuosi  būtent šį pietinį Kroatijos regioną. Taip, jis toli. Bet gal būt dėl to čia ir mažiausiai turistų (aišku, neskaitant Dubrovniko), čia daug mažų, bet labai jaukių kempingų. Norintiems ramaus poilsio prie jūros palapinėje, drąsiai rekomenduoju Pelješac pusiasalį. Čia jausitės beveik kaip saloje, bet jūsų neribos keltų grafikas ir užimtumas. Mėgstantiems jėgos aitvarus ar burlentes, Komino upės žiotyse yra burlenčių mėgėjų centras. Norintiems pamatyti istorinį paveldą– didžiausias traukos centras, be abejo, yra Dubrovnikas. Jam pilnai užteks ir dienos, o nakvynės kainos artėjant prie jo tik didėja. Iš čia netoli ir Mostaras Bosnijoje Hercegovinoje. Aplamai Kroatijoje leisti laiką bet kurioje nusidriekisios pakrantės vietoje gera.