Tema: Akcija „Dingusi raidė“ siekia pritraukti kraujo donorų

Turbūt jau pastebėjote, kad Lietuvoje kai kurios įstaigos, įmonės, organizacijos ir pavieniai asmenys užsidengė ar nusiėmė A, B ir O raides, o gal keliaujant po Lietuvą pravažiavote kelio ženklą – rodyklę, vedančią į neatpažintus objektus... O tai yra dėl to, kad būtent šios raidės žymi kraujo grupes, o kraujo dažnai pavojingai pritrūkstama, ypač vasaros ir atostogų metu.

Nuo rugpjūčio 12 iki 21 dienos vyksta 1-oji, apimanti išties plačią geografiją, pasaulinė kraujo donorystės akcija „Missing Type“ („Dingusi raidė“), kurioje pirmą kartą aktyviai dalyvauja ir Lietuva. Prie jos prisijungė tiek stambios įmonės, tiek pavieniai asmenys, kurie neabejingi ne tik sau.

https://scontent.fvno1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-0/p480x480/13921154_1175718959117576_1758336416663209347_n.jpg?oh=6fc9ee20c91a0cbd8d3303346bb22412&oe=5815DC27

Žmonės retai pagalvoja apie savo kraujo grupę, dažnas jos net nežino. Šia akcija, susieta su kraujo grupes žyminčiomis raidėmis, siekiama parodyti, kad žmonės susimąstytų, jei, atsitikus bėdai patiems ar artimiesiems, pritrūktų jiems tinkamos kraujo grupės – tokios, kuri grąžintų sveikatą ar net išgelbėtų gyvybę.

„Pamatėme ir supratome, kad mūsų kalba be tokių gyvybiškai svarbių raidžių – nesuprantama, chaotiška, skurdi. Kaip ir visuomenė be kraujo donorų – nevisavertė ir negyva,“ – sako Nacionalinio kraujo centro direktorė Joana Bikulčienė. Anot NKC vadovės, šia akcija Lietuva siekia suaktyvinti tautiečius ir kampanijos metu pritraukti iki 1000 naujų, pirmą kartą gyvenime apsisprendusių tapti kraujo donorais, žmonių, paskatinti suprasti donorystės reikšmę ir lengviau apsispręsti tapti neatlygintinais kraujo donorais, taip pat užtikrinti pakankamą kraujo rezervą kampanijos metu.

Šiais metais akcija subūrė 25 kraujo donoryste užsiimančias įstaigas net iš 21 pasaulio valstybės, apimančios vieną milijardą visos populiacijos. Tokios akcijoje dalyvaujančios šalys kaip Didžioji Britanija, Belgija, Švedija, Šveicarija, Nyderlandai, Japonija, Pietų Korėja, Singapūras, Australija, Naujoji Zelandija, Brazilija Kanada, JAV, Pietų Afrika ir kitos ragina prisijungti vis naujus kraujo donorus ir rodyti gerą pavyzdį ateities kartoms.

Kampanijoje šiemet dalyvauja tokie garsūs pasaulio vardai kaip Sidnėjaus Opera, QUANTA oro linijos, Bondi Beach paplūdimys Australijoje, JAV puikiai žinomas ženklas Route66, Kanados Toronto miestas, Naujosios Zelandijos Welingtono oro uostas, Briuselio oro uostas, Japonijos Tokyo Tower, pasaulio mastu taip pat jungiasi SAMSUNG bei daugelis kitų. Technologijų bendrovė „Microsoft“, prisidėdama prie kampanijos, „susuko“ kelių minučių filmą „Kalbančios galvos“, kuriame daugelio šalių pacientai, kuriems kraujo perpylimo procedūros išgelbėjo gyvybę, sava kalba dėkoja donorams. Filmo herojai pabrėžia, kad be A, B ir O jų tiesiog šiandien nebūtų tarp mūsų.

Informacija norintiems prisidėti prie akcijos: http://www.kraujodonoryste.lt/page/missing-type