1

Tema: Kaip nuvykti iš Lietuvos į Varšuvą

Norintys išvykti iš Varšuvos oro uostų į keliones , kaip ir aš, nemažai praleidžia  transporto paieškoms iš Lietuvos iki Varšuvos galimybių. Patalpinu lentelę,kuri nepretenduoja į visų galimybių pateikimą, tačiau visvien yra pagalba, siūlau važiuoti autobusu, o po to iš Varšuvos stoties iki oro uosto vykti su taksi, žinoma galima važiuoti ir kitu transportu, visa tai priklauso kiek turite laisvo laiko. Kai kuriais atvejais tikslinga nuvykti prie Šopen Varšuvos, Modlin  oro uostų iš vakaro , pernakvoti viešbutėlyje (ar privačiuose nakvynės namuose) jų yra daug oro uosto regione (viešbučių paieška ir užsakymas  )  ir ryte išskristi, tiesa, kai kurie viešbučiai turi juos aptarnaujančius autobusiukus, kurie veža į oro uostą ir atgal visą parą :
https://www.hotelscombined.com/Place/Wa … irport.htm


                    http://s017.radikal.ru/i413/1601/d1/d527bfe3ddfd.png


Kelionių  organizatorius „Itaka“ su LOT kompanija derina specialias nuolaidas savo klientams, kurie norės į Varšuvą iš Vilniaus skisti lėktuvu (apytikslė kaina 110 eurų +oro uostų mokesčiai ,sumoje gaunasi netaupiai, bet patogiau ir greičiau.
Atvykusiems iš Lietuvos į traukinį patogiausia įlipti Varšuvos Zachodnia arba Varšuvos Srodmiescie geležinkelio stotyje. Išlipimo stotelė – Modlin. Nuo šios stotelės važiuoja specialus autobusas (Shuttle bus), vežantis keleivius iki oro uosto keleivių terminalo. Autobusas kursuoja kas 20 minučių.
Kelionės traukiniu trukmė apie 50 minučių, autobusu – 10 min.
Traukinio bilieto kaina į vieną pusę apie 11 zlotų, autobuso – virš 3 zlotų.
Bilietai parduodami Varšuvos centrinėje traukinių stotyje (Dw. Centralny), Varšuvos Zachodnia bei Srodmiescie stotyse, oro uoste.
Perkant bilietus traukinių stotyje ar oro uoste parduodami jungtiniai (traukinio + autobuso) bilietai.

Galima važiuoti su Eurolux, Euro Expres arba UAB „Toks“ autobusais iš Vilniaus.Kauno.
https://ticket.luxexpress.eu/lt/trips-timetable
http://www.toks.lt/
http://www.simpleexpress.eu/et/lang/lt/ … r%C5%A1uva
https://ticket.luxexpress.eu/lt/trips-t … RENCY.EUR#

Jei vykstama iš Lietuvos savo automobiliu, galima kartu su kelione užsisakyti automobilio stovėjimo paslaugą netoli oro uosto. Kainos yra daug mažesnės, palyginti su automobilio stovėjimo kainomis prie Vilniaus oro uosto: 18 EUR savaitei, 30 EUR dviem savaitėms. Į automobilio stovėjimo kainą įeina ir pervežimas automobilių stovėjimo aikštelė–oro uostas ir atgal. Galite užsisakyti ar apmokėti:http://www.parking-lotnisko.pl/
Varšuvos taksi:
www.eletaxi.pl Tel Nr: +48 22 811 11 11
www.supertaxi.pl  Tel Nr: +4822 578 98 00
Rekomenduoju-tik su licenzijuotomis taxi firmomis, kurių įkainiai turi būti nurodyti ant automobilių. Vidutinė kaina nuo oro uosto iki Varšuvos centro yra apie 40PLN.

Nuo Varšuvos Dw.Centralny 04 stoties iki Varšuvos oro uosto kursuoja EcoCar taksi.

Varšuvos Frederico Chopeno oro uostas yra pietrytinėje Varšuvos dalyje.
Adresas: Zwirki Wigury 1, Varšuva

                             http://i004.radikal.ru/1601/a7/2d2c7b469eb6t.jpg

Oro uostą Chopen su kitais miesto rajonais jungia 5 autobusų linijos:
148 autobusas (kasdien nuo 04:35 iki 22:35 val.) kursuoja maršrutu Oro uostas – Ursynów – Praga. Pagrindinės gatvės - ŻWIRKI I WIGURY – NOWOURSYNOWSKA - MOST SIEKIERKOWSKI - GROCHOWSKA.
175 autobusas (kasdien nuo 04:58 iki 23:27 val.) kursuoja maršrutu Oro uostas – Ursynów – Praga. Pagrindinės gatvės - ŻWIRKI I WIGURY - AL.JEROZOLIMSKIE (Central Railway Station) - KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE - PL. PIŁSUDSKIEGO.
188 autobusas (kasdien nuo 04:43 iki 22:13 val.) kursuoja maršrutu Oro uostas – Miesto centras. Pagrindinės gatvės - ŻWIRKI I WIGURY - AL. ARMII LUDOWEJ - AL. STANÓW ZJEDNOCZONYCH – SZASERÓW – MAKOWSKA.
331 autobusas (darbo dienomis nuo 04:38 iki 17:52 val.) kursuoja maršrutu Oro uostas – Metro Wilanowska stotis. Pagrindinės gatvės - NARKIEWICZA, WIRAŻOWA, POLECZKI, ŁĄCZYNY, PUŁAWSKA, AL. WILANOWSKA.
Naktinis N32 (kasdien nuo 23:09 iki 04:39 val.) kursuoja maršrutu: Oro uostas – Centrinė geležinkelio stotis.
Autobusų tvarkaraščius bei bilietų kainas galite rasti :http://www.ztm.waw.pl/index.php?l=2

Tarp oro uostų galima pasinaudoti pervažiuojant tiesiai:

http://s020.radikal.ru/i712/1601/c3/92985d7e4023t.jpg

MODLIN  oro uostas, http://www.modlinbus.com/ turi savo serviza.Važiuojama iki Centralna autobusu stoties ir ten kur stoves daug raudonai baltu autobusu "polskiBUS" iš ten važiuoja ir iki Modlino oro uosto. Taip pat ten rasite modlin express autobusiuku kurie vaziuoja kas 2 val . Iš Modlino oro uosto kyla pigių aviakompanijų orlaiviai,jis įkurtas už 42 km nuo Varšuvos centrinės traukinių stoties, Mazovijos Novy Dvuro priemiestyje – Modline.

http://s017.radikal.ru/i428/1601/e3/701c911dab7bt.jpg

Kas liečia bagažą, tai su „Itaka“ standartiniai reikalavimai dėl bagažo svorio – 5 kg rankinis (negali būti skysčių) ir 20 kg registruoto. Išskirtiniais atvejais registruoto gali būti 15 kg.
Lenkų kelionių operatoriai ITAKA ,RAINBOW ir kiti skraidina tiesioginias reisais į Portugalijos salas (Azorų salos, Madeira), Kanarų salas (Gran Kanarija, Fuerteventūra), Ispanijos žemyninė dalis (Kosta de la Luz, Kosta Blanka), Graikijoje – Kavala, Tasos, Zakintos, Afrikoje – Marokas, Kroatijoje – Korčulos sala, Kalabrija (Italijos regionas), Gruzija, Albanija, Juodkalnija,  žiemą pasiūlo tokiomis egzotinėmis kryptimis kaip Dominikos Respublika, Seišeliai, Zanzibaras, Kenija, Mauricijus.