1 Paskutinis redagavo Vaida (2012-04-11 12:58:22)

Tema: Žygiai po Kuršių neriją su "Irklakoju"

Visi, norintys atrasti Kuršių nerijos gamtos perlus, kviečiami  keliauti kartu su "Irklakojo" komanda... Žygiams nereikia papildomo pasiruošimo ar didelės fizinės ištvermės! Tiesiog pasiimkite gerą nuotaiką ir pasinerkite į atradimų pasaulį Kuršių nerijoje!
Jūs ne tik pakeliausite, bet ir pamatysite unikalius gamtos kampelius bei išgirsite daug istorijų bei kuršiškų pasakojimų.

Mirusios kopos (kanojomis)
Maršrutas: Pervalka – Mirusios kopos (Naglių gamtos rezervatas) – Juodkrantė (14 km)
Trukmė: apie 5,5 val.
Žygis organizuojamas: Pirmadieniais, trečiadieniais, penktadieniais ir sekmadieniais (min. 4 dalyviai). Būtina išankstinė rezervacija.
Pradžia: 9.30 val. Nidoje.
Tai unikalus vandens maršrutas, kadangi didžioji jo dalis tęsiasi šalia Naglių gamtos rezervato , kuriame yra draudžiama vaikščioti. Žygio pradžioje kanojomis praplaukiamas ir apžiūrimas senasis Pervalkos švyturys, kuriam jau 100  metų. Apiplaukiamas žirgų ragas, prie kurio žygio dalyviai išgirsta pasakojimą apie šio rago pavadinimo kilmę. Lydimi nuostabių Mirusiųjų kopų reginių žygio dalyviai paisekia Naglių ragą, kur sustoja pietų pertraukai. Paskui patraukiama išilgai legendų apipintos Drimzako įlankos, kur žygio dalyviams pasakojama apie Lietuvišką cunamį, ir aplenkę Avies kulno ragą keliautojai išvysta didžiausią Europoje pilkųjų garnių ir kormoranų koloniją : čia peri virš 3000 porų šių žuviaėdžių paukščių. Žygis baigiasi ties Juodkrante. Grįžimas į Nidą autobusu.

Bulvikis (kanojomis ir dviračiais)
Maršrutas: Nida - Bulvikio ragas - Preila - Vecekrugo kalnas - Nida (11 km kanojomis ir 10 km dviračiais)
Trukmė: apie 5 val.
Žygis organizuojamas: antradieniais ir ketvirtadieniais (min. 4 dalyviai). Būtina išankstinė rezervacija.
Pradžia: 9.30 val. Nidoje.
Tai vaizdingas ir nesudėtingas kombinuotas maršrutas kanojomis ir dviračiais.
Iš pradžių palei žaliąją Nidą plaukiama kanojomis, iš vandens pasigrožėję Nidos gyvenviete, žaliais krantais žygio dalyviai pasiekia ramią Bulvikio įlanką. Čia rengiamas piknikas. Paskui žygeiviai plaukia Preilos link, pakeliui atrasdami 700 m. nuo kranto nutolusią seklumą, apžiūri laivą - vaiduoklį. Pasiekę mažą žvejų gyvenvietę Preilą, sėda ant dviračių ir tarp pušynų vingiuojančiu dviračių taku rieda Nidos link. Pakeliui, „šernų takeliais“ užlipa į aukščiausią Kuršių Nerijoje Vecekrugo kopą (67,2 m), nuo kurios atsiveria nepakartojamos panoramos į marias, jūrą ir kopas. Pasigrožėję nepakartojamu vaizdu žygeiviai grįžta atgal į Nidą.

Grobštas (kanojomis)
Maršrutas: Nida-Grobšto įlanka-Nida (4-6 km)
Trukmė: 1 - 3 val., priklausomai nuo pasirinkto maršruto.
Išvykos vyksta: kiekvieną dieną nuo 10 iki 21 val., esant laisvoms kanojoms.
Šio žygio kanojomis metu patirsite unikalią Kuršių Nerijos gamtos kaitą. Išplaukę iš žaliosios Nidos priartėsite prie geltonosios Parnidžio kopos. Vėliau aplenksite smėlėtą Parnidžio ragą, kurį kuršiai vadindavo „Radziniu" ir atsidursite unikalaus grožio Grobšto įlankoje. Nuo čia iš marių atsiveria nepakartojami vaizdai į vieną didžiausių Europoje vėjo suformuotų kopų - Sklandytojų kopą (53 m virš jūros lygio). Ši kopa yra Grobšto rezervate, kuriame vaikščioti griežtai draudžiama, todėl šį gamtos stebūklą iš arčiau galima pamatyti tik prisiyrus kanoja. Grobšto įlanka įdomi ir tuo, kad čia yra viena iš seniausių tarpvalstybinių sienų Europoje. 1422 m. Rugsėjo 27 d. Melno taikos susitarimu nustatyta nuolatinė siena tarp Kryžuočių ordino ir Lietuvos yra nepakitusi iki šių dienų, keitėsi tik kaimyninių valstybių pavadinimai. Šiuo metu ties Grobšto įlankos viduriu einanti išorinė Šengeno erdvės siena skiria Lietuvą ir Rusiją.
Dėmesio: draudžiama kanojomis priplaukti arčiau kaip per 300 m. iki geltonų plūdurų, kurie žymi valstybinę sieną!

Saulei tekant (pėsčiomis)
Maršrutas: Nida-Bulvikio įlanka-Preila-Karvaičiai (15 km)
Trukmė: apie 5,5 val.
Pradžia: 5.00 val. Nidoje.
Tai ypatingas žygis pėstute, skirtas tiems, kurie nori pajusti Kuršių Nerijos gamtos pulsą. Žygiuoti pradedama saulei tekant, 5 val. ryto, kuomet bunda laukiniai šio pusiasalio gyventojai. Keliaujama pamariais, stebint pabudusius paukščius, miškais, kur slepiasi briedžiai, stirnos ir šernai. Papusryčiavę Bulvikio rage, žygio dalyviai aplanko aukščiausią Kuršių Nerijoje Vecekrugo kalną, išgirsta senųjų Karvaičių kaimo istoriją ir kitus šių vietų padavimus. Atgal į Nidą grįštama autobusu.

Pamario takais (elektrinėmis riedlentėmis)

Maršrutas: Nidos aerodromas - Bulvikio įlanka - Nida (apie 6 km)
Trukmė: 2 val.
Dalyviai: 4 - 10. 
Įveikite greičio ir lygsvaros iššūkį keliaudami elektrinėmis Pathfinder riedlentėmis Kuršių Nerijoje! Tai iš pirmo žvilgsnio atrodo sudėtinga, o pasitreniravus - paprasta kaip 2x2!
Nidos aerodrome profesionalus instruktorius per 10 min. apmokys jus valdyti šias "long board" tipo e-riedlentes. Mokysitės su minimaliu e-riedlentės galingumu, įsisavinsite stovėsenos padėtis, kaip pradėti važiuoti, apsisukti, stabdyti.
Apsipratus su e-riedlente, instruktorius įjungs didesnę e-riedlentės pavarą ir tuomet kartu keliausite žaliaisiais pamario takais į Bulvikio įlanką. Greitį reguliuoja pats vairininkas, maksimalus pasiekiamas greitis vidutiniu galingumu - 18 km/h.
Bulvikio įlankoje žygio dalyvių lauks siurprizas - kuršiško lobio paieška. Žygį vainikuos piknikas ir kelionė namo su e-riedlentėmis. Grįžtant gabiausiems mokiniams instruktorius galės parodyti maksimalų e-riedlentės galingumą ir greitį - 30 km/h.
Mažiau drasūs riedlentininkai ar riedlentininkės galės važiuoti atsisėdę ant e-riedlentės - tai panašu į sėdėjimą ant judančio suoliuko.

Baltija (Blo kart vėjaračiais)
Maršrutas: Juodkrantė-Smiltynė (20 km), Juodkrantė - Piratų namelis - Juodkrantė (35 km).
Trukmė: apie 3,5 val.
Žygis organizuojamas: bet kuriuo metų laiku (min. 4 dalyviai). Būtina išankstinė rezervacija.
Pradžia: 10.30 val.
Nepakartojami nuotykiai prasideda! Vėjas, saulė, galbūt ir dargana (suteikiami kombinezonai nuo lietaus) - tai idealus metas patirti Kuršių nerijos smėlio, bangų ir vėjo stichiją keliaujant Blokart vėjaračiais Baltijos jūros paplūdimiais! Esant pakankamai kietam smėliui ir vėjui, galima išvystyti 25-50 km/h greitį ir pasileisti triračiu buriniu vėjaračiu pirmyn kur tik akys mato. Kelionė smėlėtu pajūriu parenkama greičiausiu kursu, t.y. pasikinkius šiaurinių krypčių vėją į pietus ar atvirkščiai. Pakeliui arba kelionės pabaigoje Jums surengsime pikniką ir pasistiprinę bei atsigėrę finišuosime galutiniame taške.
Pastaba: žygis tinkamas ir nieko neišmanantiems apie buriavimą - valdyti Blokart vėjaratį yra daug lengviau negu išmokti važiuoti dviračiu.

Per marias į Nemuno deltą (katamaranu)
Maršrutas: Preila - Ventės ragas (piknikas, ornitologijos muziejus) - Kniaupo įlanka - Mingės kaimas (15 km)
Trukmė: apie 8 val.
Žygis organizuojamas: šeštadieniais arba esant grupei (min. 6 dalyviai). Būtina išankstinė rezervacija.
Pradžia: 10.00 val. Nidoje. 
Tai įspūdingas vienos dienos vandens žygis į gražiausią Pamario krašto kampelį - Nemuno deltos regioninį parką.
Profesionaliu irkliniu dešimtviečiu jūriniu katamaranu perplauksite skersai Kuršių marias (apie 9 km) ir pasieksite Ventės ragą. Čia bus surengtas piknikas, po kurio lankysitės Paukščių žiedavimo stotyje, lipsime į senąjį Ventės švyturį. Pasigrožėję Ventės ragu, vėl sėsite į jūrinį katamaraną ir po truputį irsitės į Kniaupo įlanką, kuri dar vadinama vandens lelijų  ir paukščių rojumi. Iš Kniaupo įlankos pateksite į Rindupę ir kelionės gale pasieksite lietuviškąja Venecija vadinamą Mingės kaimą, kurio pagrindinė gatvė - upė. Pasigrožėję Minge, atgal į Nidą parplauksite kateriu arba jachta

Daugiau informacijos reasite www.irklakojis.lt