1

Tema: Sumaišėte įpildami į baką kurą kolonėlėje

Užpildydami baką supylėte ne tą kurą ?

http://s017.radikal.ru/i438/1512/cb/e245f15a4ba3.png

Taip dažniausia atsitinka, kai yra kaitaliojami naudojami automobiliai su skirtingomis  kuro rūšimis,kuro lygio rodiklis  priverčia degalinėje pasipildyti, įprotis piltis įprastą kuro rūšį padaro savo ir nepataikom....  Kelionėse atsiranda ir kitų kliūčių,  greičiau kalbos  , čia pateikiu vienos iš Italijos degalinių nuotrauką, galima suklysti:

http://s019.radikal.ru/i634/1512/96/0dbc03283a41.png


Jei, įsipylus degalų, dingo jūsų automobilio įprastinė trauka ir greitis, atsirado šviesūs dūmai – patikrinkite, ar per klaidą neįpylėte į baką benzino vietoj dyzelino.

Darbo metu kuro siurblys yra tepamas dyzeliniais degalais, todėl įpiltas benzinas ne tik nesudega variklio cilindruose, bet ir pašalina riebalus iš siurblio ir purkštuvų detalių, o tai lemia, kad siurblio ir purkštuvų detalių paviršius išdyla, ypač didelių kontaktinių įtempimų zonose.

Šiuolaikiniai turbodyzeliniai varikliai, kai yra tiesioginis įpurškimas, nepakenčia net mažiausio kiekio benzino.

Taip yra todėl, kad dyzelinis variklis turi itin jautrią įpurškimo sistemą. Priklausomai nuo įpilto benzino kiekio, kuro siurblys gali gana greitai sugesti.

Jei bake buvo likęs nedidelis dyzelinių degalų kiekis, o benzino įpilta daug, tai būtina kuo skubiau iš bako išpumpuoti arba išpilti mišinį, prapūsti degalų tiekimo žarnas suspaustu oru, pakeisti kuro filtrą ir pumpuoti kuro
siurblį švariais dyzeliniais degalais – juos tiekti iš atskiro bakelio.

Jokiu būdu negalima nė akimirkai įjungti variklio – kiekviena sekundė didina nelaimės riziką.

Jei į baką pateko palyginti nedaug benzino ir jo santykis mišinyje neviršija 10 proc., galima pabandyti pagerinti degalų tepamąsias savybes – pripildyti pilną baką dyzeliniais degalais arba į mišinį įpilti specialių tepimą gerinančių priedų.

Nepanikuoti gali tik senų mašinų savininkai. Jos gali ramiai pakęsti net iki 25 proc. benzino priemaišų dyzeline.

Tik atlikus nurodytus veiksmus galima tikėtis, kad neatidumas leis išvengti neigiamų pasekmių ir nereikės taisyti siurblio ir purkštuvų, nes už remontą tektų nemažai mokėti.

Dyzelinas vietoj benzino

Tokios klaidos pasitaiko retai, nes dyzelinui pilti skirtas pistoletas dažnai netinka benzininių mašinų degalų bako kakleliui. Tačiau jei jau taip nutiko, nepanikuokite. Labiausiai nukentėti gali tik katalizatorius. Vis dėlto žinokite, kad net nedidelis kiekis (apie 5 proc.) dyzelino gali sutrikdyti variklio darbą ir net neleisti jo paleisti. Jeigu degalinėje apsirikote, nelaukite, kol automobilis, pavažiavęs kelis šimtus metrų, užges. Geriau iš karto nutempkite jį į remonto dirbtuves.Meistrai turi specialią įrangą arba vietinio auksarankio  padarytą siurbliuką

http://s017.radikal.ru/i430/1512/60/bd5fe68166da.png


Taisymo procedūra:
netinkamus degalus reikia išleisti, sistemą praskalauti benzinu ir, įpylus tinkamų degalų, leisti varikliui šiek tiek padirbti.Jei tai atsitiko kolonėlėje, žinoma neturite laisvos taros kurui , pirkite artimiausioje vietoje nors geriamam vandeniui skirtą talpą, gerai išleiskite vandenį ir  pradėkite degalų bako  perpylimą. Pilnas kuro bakas vidutiniškai apie 60 Ltr talpos, tai paruoštos taros kiekį paruoškite su atsarga. Sėkmės!