Tema: Švedija, į Karlshamną su dviračiu

http://s017.radikal.ru/i401/1508/0b/a0cc210f07b5.png
Karlshamnas


      Šiais metais vasarai DFDS atsisuko veidu į dviratininkų bendruomenę ir pasiūlė gerą kainodarą plaukiant iš Klaipėdos į Švediją ir atgal  sėdimoje vietoje su dviračiu už 55 EUR į kiekvieną pusę. Kelte vietų skaičius yra ribotas, tačiau planuojant iš anksto  galima ženkliai sutaupyti ir puikiai praleisti laiką įdomioje šalyje.Iš Klaipėdos išplaukiame 21 val, registracija į laivą prasideda 3 val iki išplaukimo ir baigiasi 19-30 val.Grįžtant į namus laivas išplaukia iš Karlshamno 19 val , registracija baigiasi 17-30 val.
Tiesus atstumas nuo Klaipėdos iki Malmės – 510 kilometrų.Miesto KARLSHAMN pavadinimas išvertus iš švedų kalbos reiškia Karlo uostas.
Ką galima pamatyti nenutolstant nuo Karlshamno? Žinoma patį Karlshamno miestą, kuris labai "žilas"-nuo 1675 metų kai švedai išsivadavo iš danų priklausomybės ir perėmė miestą į Švediją.Karlshamno Kreativum muziejushttp://www.kreativum.se/ .Karlskrona yra senovinis jūrinis, karinis miestelis, įsikūręs tarp salų, karinio jūrų laivyno bazė Toks istorinis palikimas suteikia miesteliui savitą charakterį, šis miestelis kitoks, neįprastas ir įdomus, todėl Karlskrona dėl savo unikalumo yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Laivyno bažnyčios, didingos aikštės, alėjos ir gynybiniai eksponatai traukia lankytojus.  Įdomus jūrinis muziejus- http://www.marinmuseum.se/en/ , ERIKSBERG safari parkas,RONNEBY BRUNNSPARK PARKAS, netoli miestelis NYBRO, garsus tuo ,kad stiklapūčiai retkarčiais leidžia ekskursantams patiems išpūsti stiklo gaminį - http://www.pukebergglasbruk.se/first . http://www.kreativum.se/  ir t.t.
Kitame mieste Malmėje yra Modernusis muziejus (Moderna museet). Parodos muziejuje nuolat atnaujinamos, keičiamos. Čia rasite daug šiaurės Europos šalių menininkų darbų, tarp jų ir lietuvių. Apsilankyti galima antradienį – šeštadienį nuo 11 iki 18 valandos. Įėjimo kainos – 50/70 kronų.
Malmo technologijų muziejus. Didžiausią dali eksponatų sudaro transporto priemonės, dalis jų – aviacinės. Čia gausu ir modelių, parodančių kas yra transporto priemonių viduje. Įėjimas – 40 kronų.
Moderna Museet - tai modernaus meno muziejus, įkurtas buvusioje elektrinėje.
Malmės rotušė buvo pastatyta 1546 m. Būtinai nueikite.Ji stovi pagrindinėje miesto aikštėje.
Šv. Petro bažnyčia (St. Petri Kyrka) - seniausias pastatas Malmėje.
Aplankykite baltų gotikinį statinį – St. Petri Kyrka bažnyčią.
Iš Malmės galima  traukiniu persikelti į Copenhagą-Danijos sostinę ir pasižvalgyti po ją.

Smulkiau- http://poilsineskeliones.info/viewtopic.php?id=104045
Galimi dviračių maršrutai : http://www.bikemap.net/en/regional/Swed … Karlshamn/

https://www.facebook.com/poilsines/