Tema: Kelionė automobiliu

   Kelionė automobiliu
Vykstant į kelionę asmeniniu automobiliu svarbu prieš išvykstant pasirūpinti jo technine būkle. Net ir manant, jog automobilis yra tvarkingas reikėtų nepagailėti keliasdešimties litų techninės būklės patikrinimui automobilių servise.
Įsitikinus tvarkinga automobilio technine būkle nereikėtų nustoti rūpintis automobiliu. Dėl visa ko naudinga būtų pasiimti keletą daiktų atsargai. Vienas svarbiausių – atsarginis automobilio ratas bei visi būtiniausi įrankiai jo pakeitimui-pakelėjas(domkratas) nuėmimui mentelės, raktai.

             http://s004.radikal.ru/i208/1402/3f/2fbb71dd8b86.jpg

Kelionės metu įveikiami nemaži atstumai, o dalis lankytinų objektų yra pasiekiami gana prastais, ne visuomet asfaltuotais, keliais, kuriuose yra didesnė tikimybė pradurti automobilio padangą. Pradurta automobilio padanga nesugadins taip stipriai kelionės jei turėsite kaip ir kuo ją pakeisti, tačiau jei atsarginio rato vietoje bus tuščia vieta – kelionės nuotaika tikrai subjurs, o kelionės išlaidos gerokai padidės.
Be atsarginio rato leidžiantis į kelionę reiktų turėti ir bent po vieną atsarginę lemputę,saugiklių. Iš pirmo žvilgsnio tai atrodo visiškai nebūtinas daiktas, tačiau kartais nutinka taip (ypač jei keliaujama į labai  šaltus ar labai drėgnus kraštus), jog dėl kokių nors priežasčių perdega ne viena, o abi lemputės. Tokiu atveju važiavimas naktį – neįmanomas ir kelionės trukmė gali netikėtai išaugti, tuo tarpu, turint atsarginę lemputę ar jų komplektą ši problema išsisprendžia labai greitai. Deja, apie tai pamiršta pagalvoti dauguma keliaujančiųjų asmeniniais automobiliais.

        http://s017.radikal.ru/i409/1402/44/360a58fbfe0c.jpg

Be automobilio techninės būklės reikėtų pasidomėti ir kitų šalių kelių eismo taisyklėmis, kurios tam tikrose situacijose gali būti visiškai priešingos įprastoms ir taikomoms Lietuvoje. Gauta bauda už pažeistas kelių eismo taisykles kelionės malonesne nepavers, atvirkščiai, gali tekti keisti planus ar net sutrumpinti ar atšaukti atostogas. Vertėtų pasidomėt ir taikomais baudų dydžiai, kurie už tam tikrus pažeidimus yra dešimteriopai didesni nei Lietuvoje.
Vykstantiems į tolimas keliones automobiliu nerekomenduojama ilgai vairuoti nepasikeičiant, ypač tamsiu paros metu. Nuovargis gali pridaryti daugybę rūpesčių, kurių išvengti gali padėti trumpi sustojimai poilsio vietose, degalinėse ar pakelės užeigose. Be to, sustojimai kas dvi – tris valandas pravers ne tik vairuojančiam, bet ir keleiviams, kadangi jie galės pailsinti kojas, pasivaikščioti, įkvėpti gryno oro.

2

Re: Kelionė automobiliu

Patarimai keliaujantiems automobiliu su vaikais wink

http://www.tikroskeliones.lt/kelione-su … obiliu/207