Tema: ĮVEŽAMO Į ŠALIS MAISTO APRIBOJIMAI

https://a.radikal.ru/a20/1803/0e/fe36058ed582.png

ĮVEŽAMO Į ŠALIS MAISTO APRIBOJIMAI

Keliaujant iš trečiųjų valstybių į Europos Sąjungos šalis draudžiama bagaže vežtis mėsos ar pieno produktus ir gaminius, kitus gyvūninės kilmės produktus. Išimtis taikoma asmeninėms reikmėms įvežant iki 10 kg mėsos, pieno ar jų produktų iš Farerų salų, Grenlandijos ir Islandijos.
Taip pat leidžiama įvežti kūdikiams skirtus pieno miltelius, kūdikių maistą ar specialųjį gydymo tikslams skirtą maistą ar gyvūnų augintinių ėdalą, jeigu:

    jo kiekis neviršija 2 kg;
    tokie produktai prieš atidarant pakuotes neturi būti laikomi šaldytuve;
    yra supakuoti į gamintojų originalias pakuotes, skirtas parduoti galutiniam vartotojui;
    pakuotė nepažeista, išskyrus tuos atvejus, kai produktas tuo metu vartojamas.
Keliautojai gali įvežti iki 20 kg žuvininkystės produktų (žuvų, bei kiautuotų vėžiagyvių, tokių kaip krevetės, omarai, negyvos midijos ir negyvos austrės), ar vieną didesnio svorio žuvį. Tokie svorio apribojimai nebus taikomi iš Farerų salų ar Islandijos atvykstantiems keliautojams. Taip pat keliautojai gali įvežti iki 2 kg kitų gyvūninės kilmės produktų, pvz., medaus, gyvų midijų, sraigių ir austrių.

Šios taisyklės nebus taikomos tarp 27 ES valstybių narių vežamiems gyvūniniams produktams ar iš Andoros, Lichtenšteino, Norvegijos, San Marino ir Šveicarijos vežamiems gyvūniniams produktams.

Minėtos taisyklės netaikomos:

    duonai, pyragams, sausainiams, šokoladui ir konditerijos gaminiams (įskaitant saldainius), kurie nėra sumaišyti su mėsos produktais arba jais įdaryti;
    maisto papildams, supakuotiems į gamintojų originalias pakuotes, skirtas parduoti galutiniam vartotojui;
    mėsos ekstraktams ir mėsos koncentratams;
    alyvuogėms, įdarytoms žuvimi;
    tešlos gaminiams ir makaronams, kurie nėra sumaišyti su mėsos produktais arba jais įdaryti;
    sultinių sriuboms ir priedams, supakuotiems į gamintojų originalias pakuotes, skirtas galutiniam vartotojui;
    bet kokiems kitiems maisto produktams, kurių sudėtyje nėra šviežių arba apdorotų mėsos ar pieno produktų ir mažiau negu 50 proc. apdorotų kiaušinių ir žuvų produktų.

Leistinas tabako gaminių ir alkoholio kiekis keliaujant po ES šalis

Kiekviena šalis gali nustatyti skirtingus asmeniniam vartojimui skirtų tabako gaminių ir alkoholinių gėrimų kiekius. Jeigu vežatės tų prekių daugiau, gali tekti pateikti dokumentus, įrodančius, kad jos yra asmeniniam vartojimui. Šalių nustatyti leidžiami kiekiai turi būti ne mažesni kaip:

    800 cigarečių,
    400 cigarilių,
    200 cigarų,
    1 kg tabako,
    10 litrų stipriųjų gėrimų,
    20 litrų spirituoto vyno (pavyzdžiui, portveino ar chereso),
    90 litrų vyno (iš kurio ne daugiau kaip 60 litrų putojančio vyno),
    110 litrų alaus.

Kuriam laikui kai kurios šalys (Airija, Austrija, Belgija, Danija, Suomija, Švedija, Vokietija, Jungtinė Karalystė ir Prancūzija) yra nustačiusios cigarečių, o kai kuriais atvejais ir kai kurių tabako produktų, atsivežamų iš aštuonių 2004 m. į ES įstojusių šalių (Čekijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Slovakijos, Slovėnijos ir Vengrijos), kiekio apribojimus.

Įvežamų prekių apribojimai:
Atvykstant į minėtas šalis iš Lietuvos asmeniniam vartojimui leidžiama įsivežti 200 cigarečių. Šį apribojimą numatyta taikyti iki 2009 metų pabaigos. Už apribojimus viršijantį kiekį reikia mokėti akcizo mokestį.

Daugiau informacijos apie kitų maisto produktų vežimąsi rasite Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos tinklalapyje adresu www.vmvt.lt

Ne Europos Sąjungos šalyse, pvz., Filipinuose, Šri Lankoje, Tailande, Azerbaidžane, Australijoje, Naujojoje Zelandijoje, Japonijoje, Rusijoje, Kinijoje ar JAV, augalinės ir gyvulinės kilmės maisto produktai (pvz., mėsa, kiaušiniai, vaisiai ir pan.) bagaže NELEIDŽIAMI.

Į Turkiją galima vežtis ne daugiau kaip 1 kg kavos, 1 kg tirpios kavos, 500 g arbatos, 1 kg šokolado, 1 kg saldumynų.
Į Norvegiją be muito galima vežtis iki 10 kg mėsos ir pieno produktų, sūrio. Šunų ir kačių ėdalas nėra įtrauktas į 10 kg limitą. Su savimi taip pat galite vežtis (asmeniniam naudojimui) iki 10 kg vaisių, uogų ir daržovių (išskyrus bulves). Tik vyresni nei 12 m. gali importuoti kitokio maisto nei mineralinis vanduo, šokoladas ir konditerijos gaminiai.
Į Izraelį negalima gabenti žalios mėsos ir jos gaminių, daržovių, pieno ir pieno produktų. Galima vežtis ne daugiau kaip 3 kg maisto produktų. Kiekvienos maisto produkto rūšies svoris neturėtų viršyti 1 kg.
Į Ukrainą galima vežtis maisto produktų, kurių bendra vertė neturėtų viršyti 50 EUR. Tos pačios rūšies produktai turi sverti iki 2 kg.
Į Islandiją rūkytų, džiovintų mėsos gaminių, pieno produktų, žalių kiaušinių vežtis negalima. Galima vežtis tik virtus arba keptus mėsos gaminius, sūrį. Bendras maisto kiekis neturėtų viršyti 3 kg.
Į JAV negalima vežtis mėsos, vaisių, daržovių, žemės produktų, sėklų ir iš jų pagamintų gaminių. Galite įsivežti duoną ir tam tikrus sūrius. Prieskoniai, actas, aliejus, supakuoti prieskoniai, medus, kava ir arbata yra priimtini. Norint įsivežti sąraše nepažymėto maisto į JAV, reikia teirautis maisto ir vaistų kontrolės departamento. Jei planuojate importuoti ar eksportuoti laukinius paukščius, žemės ar jūros žinduolius, roplius, žuvį, vėžiagyvius, moliuskus, bestuburius ar jų gaminius, odą, iltis, kaulus, plunksnas ar kiaušinius, rekomenduojama kreiptis į JAV žuvų ir laukinės gamtos tarnybą.
Į Australiją negalima vežtis maisto produktų, augalų, gyvūnų ir biologinių produktų. Norėdami įsivežti šias prekes, turėsite gauti muitinės leidimą ir prekes deklaruoti.