1

Tema: HONKONGAS

HONKONGAS

Skrydis į Honkongą trunka daugiau nei 11 valandų.Skrydžio trukmė  ir aviabilieto kaina yra lemiantys faktoriai ryžtis į šią pasaulio vietą. Galima derinti -vienos kelionės metu aplankyti pietinę Kiniją (Guančžou miestą) po to traukiniu, keltu ar lėktuvu perskristi į Honkongą, dar iš anksto įsigijus internetu  kelto bilietus nuplaukti dienai pažiūrėti į Makao (buvusi Portugalijos kolonija). Nuolat sekant aviabilietų išpardavimus galima x-datai pasiūlymą bilietui gauti už 330-380 EUR.
Keliaujantiems savarankiškai derėtų taip viską suplanuoti, kad liktų laiko rekomenduojamus ir įprastai išlaidas taupančius darbus atlikti neskubant. Pavyzdžiui, susirasti viešojo transporto stotelę, išsiaiškinti maršrutus, pasiimti žemėlapių, sužinoti, kaip paprasčiausiu būdu nukakti į lankytinas vietas.
1997 m. pasaulį sudrebino žinia: Britanija atidavė Honkongą, Azijos finansų sostinę, komunistinei Kinijai. Prabėgus 21 metams akivaizdu: nacionalizacijos ir diktatūros baimė buvo perdėta. Laisva rinka tebeklesti, o nuostabioji naktinė panorama tebesipildo žibančiais dangoraižiais.


Honkongo specialusis administracinis regionas, Siangangas (kin.  Xiānggǎng 'Kvapnusis uostas') – viena iš dviejų Kinijos Liaudies Respublikos specialiųjų administracinių teritorijų. 1842–1997 m. buvo Jungtinės Karalystės kolonija. Pirmojo opiumo karo metu 1842 m. salą okupavus Didžiajai Britanijai joje buvo 3000 gyventojų, išsibarsčiusių keliolikoje žvejų gyvenviečių. Netrukus britų kariuomenė įkūrė Viktorijos miestą, pavadintą karalienės Viktorijos vardu. Centrinis Honkongo salos rajonas („Central“) yra istorinis, politinis ir ekonominis Honkongo centras. Šiaurinis salos krantas sudaro pietinę Viktorijos įlankos pakrantę. Viktorijos įlanka ženkliai prisidėjo prie Honkongo ekonominio vystymosi, nes jos gilūs vandenys leidžia įplaukti dideliems prekybiniams laivams. Pagal 1984 m. Jungtinės Karalystės ir KLR susitarimą, Honkongas išlaikys aukšto laipsnio autonomiją 50 metų nuo kolonijos perleidimo KLR (t. y. iki 2047 m.), kuomet teritorija galės būti visiškai integruota į KLR. Čia savo būstines ir atstovybes turi daugelis stambių tarptautinių kompanijų ir bankų dėl ypač žemo korupcijos lygio ir palankios mokesčių sistemos, kas sukuria palankias sąlygas privačiam verslui.

Honkongas yra vienas svarbiausių pasaulio civilinės aviacijos centrų ir dažnai naudojamas keliautojų kaip persėdimo taškas į kitus Azijos kraštus skrydžiams iš Europos bei JAV miestų. Teritorija turi puikiai išvystytą bei efektyvią kelių ir viešojo transporto sistemą
Honkongas (Siangangas) susideda iš trijų dalių:
   1. Honkongo salos (miestas Siangangdao arba Viktorija),
   2. Kauluno,
   3. Naujųjų teritorijų (įskaitant 235 aplinkui esančias saleles).
Honkonge yra aštuoni universitetai, tarp kurių Honkongo universitetas, Honkongo kiniškasis universitetas, Honkongo mokslų ir technologijos universitetas bei Honkongo miesto universitetas yra vertinami kaip vieni geriausių Kinijoje ir visoje Azijoje.
Savo būstines ir atstovybes Honkonge turi daugelis stambių tarptautinių bendrovių ir bankų. Čia fiksuojamas ypač žemas korupcijos lygis ir palanki mokesčių sistema, tai sukuria palankias sąlygas privačiam verslui. Honkongas yra vienas svarbiausių pasaulio civilinės aviacijos centrų ir dažnai tampa tarpine stotele keliautojams, iš Europos ir JAV skrendantiems į kitus Azijos kraštus. Teritorija turi puikiai išvystytą, efektyvią kelių ir viešojo transporto sistemą, taip pat vieną šiuolaikiškiausių pasaulio oro uostų.

Palanki mokesčių sistema, daugybė prekybos centrų ir didžiulė prekių pasiūla Honkongą pavertė vartojimo rojumi. Čia galite įsigyti ir labai specifinių prekių, ir paprastų kasdienybės atributų, ypač laikrodžių, keliavimo įrangos, skaitmeninių prekių, specialios kosmetikos. Taip pat drabužių, batų, juvelyrikos, prabangių prekių, kiniškos arbatos ir medicinos priemonių.

Mieste galima rasti ir šimtmečių dvasios persmelktų objektų:

Hakka kaimą,
tradicinį Fu Shin gatvės turgų,
daugybę šventyklų (Che Kung, Man Mo, Dešimties tūkstančių budų),
Kauluno gynybinę sieną ir už jos esantį miesto parką,
Po Lin vienuolyną,
didžiulę Tian Tan budos statulą,
namus ant pastolių Tai O ir kt.

Honkongo meno muziejuje galima susipažinti su nuostabia Kinijos keramika, piešiniais, terakotos dirbiniais, šiuolaikinio moderniojo Kinijos meno šedevrais. Mėgstamos turistų vietos yra Honkongo mokslo muziejus, observatorija ir Honkongo paveldo centras.

Be tradicinių istorijos muziejų, Honkonge yra ir modernių, šiuolaikinio meno vietų. Pavyzdžiui, muziejus „Dialogo tamsoje“. Jame visiškai tamsu, todėl reikia pasitelkti ne regą, o kitus pojūčius. Tarptautiniame hobių ir žaislų muziejuje eksponuojami įvairiausi žaislai, kino ir knygų herojai.

Būdami Honkonge nepamirškite užsukti ir į naktinį turgų. Jis dirba kasdien iki vidurnakčio. Tai puiki vieta ne tik įsigyti įdomių vietos prekių ir suvenyrų, bet ir paragauti vietos maisto arba pasiklausyti, kaip kinai dainuoja karaokę. Beje, ši pramoga Honkonge itin mėgstama, o dainuoti įrengiamos net atskiros palapinės. Jose galima užkąsti ir atsigerti.

Pasigrožėti miestu geriausia nuo Viktorijos kalno. Nuo jo atsiveria nuostabi panorama ir į Honkongą supančias Pietų Kinijos jūros salas.Victoria Peek - tai aukščiausias Honkongo salos kalnas su keletu apžvalgos aikštelių (iš jų atsiverianti miesto panorama puošia daugelį atvirukų), o į kalną kelia pirmasis Azijoje funikulierius, skaičiuojantis jau antrą šimtmetį. Viena aikštelių yra mokama, įeiti į ją kainuoja apie 6 eurus.

Tsim Sha Tsui prieigose ras vieną didžiausių krašto įžymybių – Žvaigždžių alėją. Ji sukurta Holivudo alėjos principu, o pagrindinis pasididžiavimas – kovos menų filmų legendos Bruce'o Lee skulptūra

Jeigu į Honkongą atvykote vakare, pažintį su miestu verta pradėti nuo naktinio turgaus. Tiesa, jis dirba tik iki vidurnakčio

Dar vienas Honkongo viešojo transporto pasiūlymas  – 16 eurų kainuojanti viešojo transporto kortelė „Octopus card“, kurią galima įsigyti oro uoste. Ji galioja tiek minėtame autobuse, tiek metro, tiek seniausiame Azijoje funikulieriuje, keliančiame į aukščiausią Honkongo tašką. Dalį pinigų (apie 6 eurus) atgausite kelionės pabaigoje kortelę grąžinę viešojo transporto personalui, be to, bus atiduoti nepanaudoti pinigai. Ši transporto kortelė – finansiškai naudingas dalykas. Tarkim, kilti funikulieriumi kainuoja apie 3 eurus.Po Honkongo (Hong Kong) patogu keliauti dviaukščiu tramvajumi, kurį vietiniai vadina „ding ding“. Geriausia alternatyva taksi. Čia taksi automobiliai švarūs, tvarkingi, patogūs.Galima aplankyti netoliese esančią Repulse įlanką ir senąją Aberdino žvejų prieplauką, kurioje iki šiol galima pamatyti valtis „sampanas“.
Dar vienas svarbus turistų traukos objektas Honkonge – Central–Mid-levels escalator. Kaip teigiama, tai ilgiausi pasaulyje keliantys laiptai arba eskalatorius. Rytais galima nusileisti į kalno papėdę, o popiet ir vakare – pakilti į viršų.

Lankantis Honkonge būtina pamatyti Didįjį Budą. Vietovės prieigas galima pasiekti metro, o tada rinktis, kaip kilti į kalną – autobusu ar keltuvais, tokiais, kokius įprasta matyti slidinėjimo trasose. Kelionė šia transporto priemone kainuos apie 18 eurų ir truks apie 10 minučių, o pusvalandis važiuojant autobusu – apie 5 eurus.


Šiuo metu už 1,14 euro galima įsigyti 10 Honkongo dolerių. Todėl oro uoste dirbantys turizmo atstovai pataria sumas apvalinti ir skaičiuoti taip: 1 EUR = 10 HKD.

Honkonge dominuoja kinų virtuvė.būtinai turite išmėginti tokius patiekalus kaip Dim Sum(tai įvairūs maži maisto kasneliai, gali būti krevečių koldūnai, kiaulienos koldūnai, bandelės su kepta kiauliena, visa tai patiekiama su kiniška arbata),

https://b.radikal.ru/b26/1803/a6/2672abc13ac8.png

Siu Mei (atviroje ugnyje skrudinta kiauliena su traškia medaus plutele, patiekalas turi lengvą dūmo skonį, patiekiama su ryžiais),

https://b.radikal.ru/b17/1803/5f/1d8653d33d6b.png

Congee (tai lengva košė ruošiama iš ryžių, jos gamyba – tikras ritualas, mat užtrunka apie 10 valandų, o valgoma ji su kinietiškomis spurgomis ar kepiniais iš ryžių),

https://a.radikal.ru/a10/1803/20/4507da04ae1f.png

makaronai (Kinijos virtuvė garsėja įvairiai paruoštais ir patiektais makaronais, kurie skiriasi nuo įprastinių europietiškų, jie dažniausiai patiekiami su sriuba, įvairių rūšių mėsa, žalumynais, sojos padažu),
Tong Sui (tai vietinis desertas, saldi sriuba gaminama skirtingai, kartais iš sezamų pastos, graikinių riešutų ir kt.).

https://d.radikal.ru/d31/1803/cf/f1fdd8f08859.png

Turguje ir pas gatvės prekiautojus didelis jūros produktu pasirinkimas

https://a.radikal.ru/a21/1803/10/1117bdaed83e.png

Kaip kalbėtis

Oficialios rašytinės Honkongo kalbos – kinų bei anglų kalbos, o oficialios vartojamos anglų ir kantono kalbos. Vietinė paplitusi kalba – kantono kalba, tai praktiškai ta pati Kinijoje vartojama kantono kalba. Kadangi Honkongas yra buvusi britų kolonija, čia paplitusi anglų kalba. Anglų kalba mokoma darželiuose ir mokyklose, todėl šiame regione anglų kalba pakankamai paplitusi.

Būkite saugūs

Honkongas pripažįstamas kaip vienas saugiausių pasaulio miestų, stovinčių greta tokių miestų kaip Singapūras ir Tokijas. Turintis efektyvią policiją ir teisinę sistemą regionas garsėja kaip vienas saugiausių. Kaip ten bebūtų kaip ir visur turėtumėte pasisaugoti kišenvagių, prižiūrėkite asmeninius daiktus, dokumentus, nesinešiokite piniginės užpakalinėje kelnių kišenėje, svarbiausius daiktus palikite viešbučio seife, nedemonstruokite elektroninės technikos. Įvykus nelaimingam įvykiui skambinikite pagalbos telefonu 999.

Daugelis vietinių gyventojų neneigia bendrų šaknų su žemynine Kinija, tačiau neretai atskira save nuo kitų Kinijos gyventojų. Pagrindinė religija – budizmas. Neretai čia esančiose šventyklose išvysite svastikas, kurios čia turi kitą religinę prasmę. Honkonge gyvena tolerantiška visuomenė, šalyje egzistuoja daugybė taisyklių, kurių yra laikomasi. Tai saugi ir palanki keliavimui vieta.

https://www.facebook.com/poilsines/

https://a.radikal.ru/a11/1803/f4/55a5b47f6d14.png

https://d.radikal.ru/d00/1803/fc/ad97d804399f.png

https://b.radikal.ru/b28/1803/4e/6efcd840fb26.png

Mėgstama valgyti daug , aplamai kiniečiai  labai mėgsta stipriai valgyti, gal tai dalis bendros kultūros, gal dar veikia Mao palikimas , kad ryt  gali jau nebūti to kas yra  šiandien.


https://a.radikal.ru/a27/1803/04/a489002c2924.png


Vienas iš kazino pastatų. Šis švyti šviesomis ir nepastebėtas tikrai nelieka.

https://c.radikal.ru/c07/1803/a7/9c3893dfcd77.pngNetikra Venecija, "tikros" tik Kinijoje pagamintos gandolos.


https://d.radikal.ru/d34/1803/b1/3cd6d4467897.png

https://d.radikal.ru/d39/1803/a4/472fbd079f93.png


Dalelė parko

https://a.radikal.ru/a29/1803/c9/c0ba14dd1a63.png


Maistu tampa viskas kas tik juda

https://b.radikal.ru/b29/1803/17/486bb9c27cdd.png


Turgavietėje mūsų higienistai tikrai neatlaikytųhttps://d.radikal.ru/d08/1803/7a/4a13e3dad773.png

https://d.radikal.ru/d36/1803/29/8272bf0ba054.png


Bendras  vaizdas


https://b.radikal.ru/b32/1803/7b/2ef4c67b6201.png


Krenta į akį skirtingose miesto dalyse išlikusi gatves žyminti plytelių mozaika, kuri labiausia išpopuliarinta  tėvynėje Portugalijos miestuose Lisabonoje, Porto ir t.t. ir matant  tai už Portugalijos ribų ,gali tik priimti kaip kultūrinį ryšį


https://a.radikal.ru/a12/1803/36/d48c68e40d0f.png


Netikras koliziejus

https://d.radikal.ru/d08/1803/05/862ef91aa339.png


Daug skulptūrų

https://b.radikal.ru/b23/1803/6d/bdcbaba0a29b.png


Netikra pilis ir šalia vulkanas


https://d.radikal.ru/d00/1803/f7/31424e394db3.png


Nakties metu televizijos bokštas tampa švytinčia puošmena

https://b.radikal.ru/b03/1803/98/ff94f8b1cbd3.png


Kavos paviršiaus piešinys primena Dubajaus palmes iš smėlio


https://c.radikal.ru/c24/1803/ac/fb382a7cb88a.png


Čia dar jūros gėrybių, kurių net pavadinimų nežinau

https://c.radikal.ru/c24/1803/d7/49dd55c6fd82.png