Tema: ,,Žieminė“ kelionės vaistinėlė – kokia ji?

Kelionės laukimas bei ruošimasis visuomet kelia tik malonias emocijas, asocijuojasi su maloniais dalykais. Vis dėlto nederėtų pamiršti ir atsargumo priemonių – juk būsite toli nuo namų, kitakalbėje, kitos kultūros šalyje, kur iškilus net menkiausiam sveikatos negalavimui saugiau jausitės, kai sau visų pirma galėsite padėti patys.

Žiemiška kelionės vaistinėlė, kokia ji? Jei vykstant į tolimuosius egzotiškus kraštus darbu nr.1 dar likus keliems mėnesiams iki kelionės tampa privalomieji arba rekomenduojami skiepai nuo tam tikrų ligų, tai vykstant į šaltuosius kraštus pirmiausia vertėtų nužingsniuoti į sporto salę. To nepavadinsi ,,vaistinėle“, tai tam, jog jos išvengtumėte...

Anot trenerių, net ir mėnuo pasimankštinimo sporto salėje gerokai mažina traumų riziką, jeigu, tarkime, vykstate į slidinėjimo kelionę. Kalbant trenerių žodžiais, ofisuose ,,užsisėdėjęs“ asmuo praras pusę atostogų malonumo jei nebus tam pasiruošęs – paprasčiausiai jau po pirmos slidinėjimo dienos ,,laužys“ raumenis ir kitos dienos malonumas bus ,,per skausmą“ .

Priešingai, jei raumenynas bus ,,apšildytas“ dar prieš kelionę. Ir kalba čia ne tik apie ,,raumenų komfortą“ – sportuojantieji turi gerokai didesnes galimybes išvengti įvairiausių traumų , nes jų kūnas tvirtesnis, koordinacija geresnė, todėl net ,,tėškimasis“ su snieglente ar slidėmis į griovį jiems bus žymiai mažiau rizikingas.

Visgi įvairiausių pagriuvinėjimų išvengti sunku ir atsipirks tai tik mėlyne ar ne, rekomenduojama turėti elastinio binto, dezinfekcinio skysčio, uždegimą malšinantį tepalą, vaistų nuo skausmo, termometrą bei vaistų nuo temperatūros.

Labai svarbu nepamiršti ir odos apsaugos. Dažnai pasitaikanti klaida, kai kremai su UV filtrais nepamirštami tik vykstant į šiltuosius kraštus. Jei ne priešingai, tai lygiavertiškai – sniegynuose apsauga nuo saulės būtina! Saulė atsispindi nuo sniego ir jei nesaugosite odos, nei nepajusite kaip galite nusvilti nosis...

Kalbėdami apie keliones, medikai bei vaistininkai vis tik apibendrina, jog dažnų dažniausi sutrikimai ar negalavimai tiek šiltuose, tiek šaltuose kraštuose – ne infekcinės ligos, ne įvairiausios traumos, o virškinimo sistemos ,,streikas“.

Savotišką stresą kūnui suteikianti pasikeitusi aplinka, laiko juostų pokyčiai, pakitusi bei nereguliari mityba, neįprastų patiekalų ragavimas – visa tai neretai gali iššaukti nepageidaujamas reakcijas. Todėl reiktų turėti vaistų nuo viduriavimo, užkietėjimo ir rėmens, virškinimo fermentų. Na ir žinoma svarbiausia nepamiršti kelionės draudimo. Linkime, kad kelionėse šių dalykų neprireiktų!

http://laprela.lt