1

Tema: Saint-Michel pilis , Prancūzija

Sen Mišelis – sala vandenyne
Pavažiavus nuo Kankalio rytų pusėn apie 50 km yra į UNESCO paveldą įtrauktas Mont Saint-Michel (Sen Mišelio kalnas). Kitaip vadinamas „Vakarų stebuklas“.

https://c.radikal.ru/c30/1801/f9/3f8dbc6459a9.png

https://b.radikal.ru/b31/1801/f6/26077aa859d4.png

https://b.radikal.ru/b32/1801/fb/d7685d55e535.png

https://a.radikal.ru/a26/1801/a0/d44dee3a59f9.png

Saint-Michel pilis
Galima tik paminėti, kad pradėtas jis buvo 708 metais kai Avranches vyskupui toje vietoje tris kartus(ne daugiau ar mažiau) pasirodė Archangelas Mykolas, kurio skulptūra puošia vienuolyno bažnyčios bokšto špilį.Kalne nuo X a. buvo įsikūrę benediktinų vienuoliai. Vienuolyno statybos truko apie 100 metų, kadangi darbus sunkino statūs uolos šlaitai ( uolos aukštis apie 80m) ir aplink kalną esantis vandenynas, nes kalnas yra saloje ir jį patekti buvo galima tik per vandenyno atoslūgius.
Vienuolynas pritraukia begales turistų. Į vienuolyną įėjimas yra mokamas, kainuoja apie 7 eur. Nuo stovėjimo aikštelių į salą veža nemokami „mediniai“ autobusai, kadangi  šis kraštas tokiu būdu propaguoja ekologiją.
Ši vieta mena druidų, romėnų (vadinta "Heraklio vartais"), vikingu laikus.  Bažnyčios bokštas su archangelo Mykolo (dangaus kariuomenes generolas) statula iškyla i 170 m. aukštį.

https://a.radikal.ru/a24/1803/af/3d0bdfc725fb.jpg

Salos papėdėje seniau buvo įsikūrusi gyvenvietė. Šiuo metu ten viešbučiai, restoranai, krautuvėlės. Gatvelės siauros ir pilnos, pilnos turistų.

Kavinukės, įsikūrusios tiesiog ant šlaito, taip pat pilnos turistų, kurie grožisi nuostabia atsiveriančia panorama. Siauromis gatvelėmis pakilus aukštyn, galime aplankyti ir patį vienuolyną, iki šiol veikiančią benediktinų abatiją, vidinį vienuolyno sodelį (XIIIa.)
Sen Mišelio vienuolynas 1979m. yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio istorinio paveldo sąrašą.
Lankytinos vietos:
    La Marveille (Stebuklas) – tai pagrindinis vienuolyno kompleksas, pastatytas XIII a. pr.
    Vienuolyno bažnyčia
    Dengtos arkados
    Grande Rue – piligrimų kelias, vedantis į vienuolyną. Šiandien čia įsikūrusios parduotuvėlės, siūlančios suvenyrus ir kt.

Prancuzijos Revoliucijos metais vienuolynas apleidžiamas (vienuoliai grįžta tik 1966 m.) ir tvirtove su vienuolynu iki 1863 m. paverčiama kaėjimu. Tuo laikotarpiu kalinama apie 15-18 tūkst. žmonių - tarp jų žymus politiniai (socialistai), kultūros veikėjai (kaip Víctor Hugo).

Šioje vietoje vandenynas atsitraukia toliausiai nuo krantų – apie 20km. Per atoslūgį rengiamos ekskursijos, bet tik su gidu, vandenyno dugnu keliaujama į gretimais esančią salą.
Mėnulio sukeliami potvyniai ir atoslūgiai pavasarį gali siekti 10 km per h greitį.Kasmet nespėję pasitraukti nuo ateinančio potvynio bangos  žūna turistai.Suskačiuota, kad per metus čia apsilanko visa Lietuva – apie 3 mln. žmonių. Mont Saint-Michel, arba Sen Mišelio kalnas,  įdomus daugeliui – tiek besidomintiems istorija, tiek piligrimams, tiek paprastiems turistams.

Veikia 4 muziejai:

1.Archeologijos: galite čia užeiti, kad pamažintumėte  apie vietos istoriją.

2.Istorijos muziejus: senieji artefaktai ir 19-ojo amžiaus įlankos daiktai.

3.Jūrų ir ekologijos muziejus. Čia rasite informaciją apie tai, kas vyksta ir vyko unikalioje Mont Saint Michel aplinkoje

4.Tipaino namas: 14 a. Gyvenvietė, kurią 1365 m. Pastatė savo žmonai Bertrand Duguesclin.

Viso istorinio turo bilietas žmogui – 18 eurų ir apima 4 muziejus ir ekspozicijas,  vaikams – nemokamai.
Yra automobiliams parkingas neribotam laikui iki potvynio – 2 eurai, palyginus pigu, kaip tokiai vietai.

Netoli yra St. Malo, dar vadinamas piratų miestu, buvo įkurtas maždaug 6 a. dviejų vienuolių. Viduramžiais laivų savinikai ir pirkliai kontroliavo dalį Lamanšo ir buvo pasiskelbę nepriklausoma respublika. Kaip uostas St. Malo turėjo didelę reikšmę Kanados ir Amerikos kolonizavime, nemažai žymių Prancūzų keliautojų kilę būtent iš čia. St. Malo yra didžiausia Europoje jūros gėrybių vieta, kiti miestai tai bandytų užginčyti, turbūt visi būtų dalinai teisūs.
Truputis jūros gėrybių kainų:
Moliuskų porcija (puodas) kavinėje nuo 10 eurų
6 austrės kavineje – 10.80
9 austrės – 14.70
12 austrių – 18.90
Rožinės krevetės kavinėje – 11.50

Pyragaičiai parduotuvėje – 1.80 – 3
Ledų porcija pajūryje – 1.50
Kepti stori vafliai išssinešimui su pasirinktu saldžiu užtepimu po 3 eurus

Moliuskų meniu pasiūlymas už 10 eurų
Moliuskai + fri bulvytė + pyragas

Blynų meniu – 10 eurų
Blynas su kumpiu, sūriu ir kiaušiniu + saldus blynas desertui

Sidro butelis turguje arba parduotuvėlėse – 2.80-3 eurai
Paellos porcija turguje – 5 eurai

1 kg šviežių moliuskų – 3 eurai
Arba 3kg už 8 eurus restoranų koncentracija.

Atvykti galima:

Vilnius -Paris ir
1.Traukiniu iš Paryžiaus TVG-Rennes , apie 55 km iki pilies.Užsakant traukinio bil. reikia po to užsakyti bilietą iš Rennes autobuse iki Saint Michel , kitaip bus bedos, nes vairuotojas bilietų vietoje neparduoda.

https://b.radikal.ru/b24/1801/ec/dbd4ac73e265.png

2.Lėktuvu iki vietinio oro uosto Rennes, po to išnuomotu auto iki Saint Michel.Žinoma nepamiršti užsisakyti viešbučio.
3.Savarankiškai atvažiuoti automobiliu keliu iki pačio Mont Saint Michel iš Lietuvos arba nusileidus Paryžiuje išsinuomoti auto ir...

https://a.radikal.ru/a25/1801/5b/e8350ead0f79.png

https://a.radikal.ru/a36/1801/61/4829c76b4a5b.png

Gerų kelioninių įspūdžių!


www.laprela.lt