Tema: Čekija alaus tėvynė

Čekija - alaus tėvynė


http://s018.radikal.ru/i522/1702/88/0e7ab6731590.jpg

Alaus daryklų ir alaus gamybos muziejų aplankymas, poilsis alaus pirtyse, skirtingų alaus rūšių degustacijos gerausiose aludėse bei mini alaus daryklose – visa tai laukia tavęs Čekijos Respublikoje. Keliavimas nuo vienos alaus pramogos į kitą čia yra lengvesnis nei bet kur kitur.
Klasika Pilzene

http://s019.radikal.ru/i612/1702/42/e3e47ac517ab.jpg

Alų iš Pilzeno, „Pilsner Urquell“ markę ir „pils“ ar „pilsner“ pavadinimus, kad pažymėtų pilzeno alaus tipą, žino visas pasaulis. Alaus darykla skatina aplankyti. Verta įsigyti įėjimo derinamą į alaus daryklą bei alaus gamybos muziejų bilietą. Taip pat galima dalyvauti alaus pilstymo kurse. Pilzene geriausiai paragauti aukščiausios kokybės pilzeno alaus Na Spilce aludėje, kuri yra alaus darykloje. Čia irgi galima pavalgyti tradicinį čekišką maistą.
„Budweiser“ Česke Budejovicuose
Antroji pagal populiarumą Čekijos alaus markė yra „Budweiser Budvar“, irgi žinomas visame pasaulyje. Suderinamas su originaliais receptais tradicinis gamybos procesą, kur išnaudojamos aukščiausios kokybės medžiagos, galima stebėti ne tik alaus daryklos aplankymo momentu, bet irgi multimedialinėje ekspozicijoje informacijos centre.

http://s018.radikal.ru/i519/1702/03/0e3381ad350b.jpg

Česke Budejovicuose galima paragauti „Budweiser“ pvz. unikaliame „Masné krámy“ restorane arba „In Loco Budweiser Budvar“ restorane „Clarion“ viešbutyje. Galima taip pat užsukti į „Budvarka“ aludes, kurių daug Čekijos miestuose.

http://s019.radikal.ru/i602/1702/f9/730d5744d483.jpg


Alaus pirtys
Pirmos alaus pirtys Čekijoje buvo surengtos šalia alaus daryklos Chodová Planá miestelyje, kur iki šiandien originalioje gydomojoje terapijoje išnaudojami mineralinis vanduo, maudymosi tamsus alus, džiovintos prieskoninės žolės, medžiagos sukurtos auksinio gėrimo gamybos metu bei klasikiniai masažai. Stilingame restorane galima rasti bent dešimt pilstomo alaus rūšių, čia taip pat yra mažas alaus gamybos muziejus. Išskyrus alaus daryklos aplankymo, galima dalyvauti įdomiuose renginiuose, pvz. alaus statinių ridenimo pasaulio čempionate (vyksta birželį).

http://s019.radikal.ru/i622/1702/80/87653ca58039.png

Alaus pirtys pastaraisiais metais išgyvena tikrą pakilimą. Šį malonumą verta pabandyti, pvz. Pilzene, kur galima aplankyti Pivovarský dvůr Purkmistr, o Svatováclavský pivovar laukia Olomouce, Prahoje ir tokiuose miestuose kaip Jindržichūv Hradecas, Karlovi Varai, Kutna Hora, Štramberkas bei Rožnovas prie Radhoštėmo.
Slapti patarimai, kur gerti alų Prahoje
Atvažiuoti į Prahą ir ne paragauti čekiško alaus? Tai taip, lyg būti Romoje, o nepamatyti popiežiaus. Nereikia iš karto girtėti, bet vienas mažas alus užteks. Čekai garsėja didžiausiu alaus suvartojimu pasaulyje, o mes turime keletą patarimų, kur vietiniai eiti alaus. Paragauk užeigos tradicinę atmosferą ir mėgaukis unikalia akimirka.
Zlý časy
Adresas: Čestmírova 5, Praha – Nusle
Darbo laikas: Pr-Ke: 14:00-23:30, Pn: 14:00-1:00, Št: 17:00-1:00, Sk: 17:00-23:00
Šiuo metu viena iš labiausiai žinomų aludžių Prahoje. Čia iš 24 čiaupų pilstomas alus iš mažų bei vidutinių alaus daryklų Čekijoje ir užsienyje. Tuos, kurie nerado nieko sau pilstomo alaus aktualiame pasiūlyme, laukia turtingai įrengta alaus parduotuvė su buteliniu alumi.
Zubatý pes
Adresas: Petrohradská 3, Praha – Vršovice
Darbo laikas: 16:00-22:00 (Pn, Št: 16:00-23:00)
Vieta specializuojasi aukščiausios rūšies alaus srityje – skanaus, kvapnaus, sotaus, unikalaus, visų pirma iš mažų alaus daryklų. Svečiams, kurie nori paragauti ko kito nei pilzeno, šios aludės aplankymas tai būtinybė. Bare pilstomi 15 skirtingų alų, o pati vieta yra netoli „Zlý Časy“ užeigos.
Pivovarský klub
Adresas: Křižíkova 17, Praha – Karlin
Darbo laikas: kasdien 11:30-23:30
Platus ir unikalus alaus specialybių asortimentas. Reguliarios alaus naujienos bare ir dar šimtai butelinių alų. Papildomai – alaus patiekalai. Puikus teminis restoranas beveik visada visiškai pilnas.

Į Čekiją galima keliauti įvairiai: keltas Klaipėda-Kiel ir nusileidimas autobanu iki Čekijos miestų, Skrydis Riga-Praha, autobusu iš Vilniaus iki Varšuvos , persėdame į Polski bus autobusą ir mes Prahoje. http://www.polskibus.com/pl/index.htm

Daugiau informacijos:

http://www.inloco.cz/?lang=en

http://zlycasy.eu

http://www.zubatypes.cz/en/home

http://www.pivovarskyklub.com/index/index/lang/en

Panaudotos sekančių autorių nuotraukos:
fot. David Marvan.jpg;Libor Svaček;Lukaš Žentel

https://www.facebook.com/poilsines/