Tema: Su Naujaisiais, Kinija!

Šiandien, sausio 28-ąją, kinai švenčia Naujuosius – prasidėjo Raudonojo Ugninio Gaidžio metai.

https://scontent.fvno1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/16195390_1336196389736498_182840069625877897_n.jpg?oh=b8e1e1973501907a78298e6e7c5d32a9&oe=594AA7C5

Anot astrologės Lolitos Žukienės, Saulei ir Mėnuliui keliaujant Vandenio ženklu, laikas tinkamas geroms gyvenimo permainoms.

Patariama juos sutikti su naujomis viltimis, linksmai, pasiryžus į gera keisti savo gyvenimą, pripildyti jį meile, pradedant naujus, gerus ciklus. Ar tai būtų nauja veikla, ar žinių siekimas, ar brandžių santykių kūrimas - palanki dangaus kūnų įtaka ir mūsų visų šviesios mintys, geri poelgiai gali apsijungti į vieną stiprių energijų harmoningą lauką.

Šios šventės data nustatoma pagal kalendorių, kuriame susijungia mėnulio ir saulės kalendoriaus tradicijos. Nauji metai prasideda per jaunatį ir baigiasi pilnatimi. Kadangi kinų kalendorius nesutampa su Grigaliaus, šventės data pagal visuotinai naudojamą sistemą kasmet išpuola vis kitą dieną, tarp sausio 21 ir vasario 20 dienų. Paprastai tai būna antra (rečiau – trečia) jaunatis po žiemos saulėgrįžos.

Kiekvieni metai kinų kalendoriuje siejami su vienu iš dvylikos zodiako gyvūnų, vadinamosiomis „žemiškosiomis atšakomis“ bei dešimčia „dangiškųjų kamienų“, kurių kiekvienas savo ruožtu susiejamas su vienu iš penkių tradicinių elementų ir Jin bei Jang kaita. Taip susidaro šešiasdešimties metų ciklas, t. y. vienos „rūšies“ metai (tarkim, Ugninės Jang žiurkės) pasitaiko kas šešiasdešimt metų.

Naujieji Kinijoje trunka15 dienų. Išvakarėse įprasta būti su šeima, ant kurios stalo vakarienei dažnai patiekiamas keptas viščiukas, na o pirmąją Naujųjų dieną maitinamasi vegetariškai. Tuo metu gatves išvakarėse puošia ne tik blyksintys fejerverkai, bet ir tradiciniai drakonų bei liūtų šokiai, atliekami pasipuošus auksu žėrinčiais šiuos gyvūnus primenančiais drabužiais ir kaukėmis.
Septintoji diena laikoma visų žmonių gimimo diena, kai apmąstoma, ką per metus pasiekiau, kaip patobulėjau. 15-oji diena vadinama Žibintų diena. Šią dieną vaikai pasigamina popierinius žibintus, o vakare juos įžiebia.

Įdomi šios nakties tradicija ir tarp ieškančiųjų antrosios pusės: į gatves traukiama tikint, kad rasi savo gyvenimo meilę. Ir dar… Nenuobodžiauja ir tie, kurie nevieniši: tikima, kad tam, kuriam šią naktį pavyks suvesti porą, bus laimingas visus metus. Beje manoma, kad geriausiai tai sekasi tiems, kurie piršliauja su šviesiais žibintais.

Raudonojo gaidžio metais patariama palikti sunkesnius patyrimus ar mintis praeičiai, sugebėti atleisti už klaidas sau ir kitiems, išsikelti prasmingus tikslus, nuolat kitiems ir gyvenimui padėkoti už gerus dalykus bei kiekvieną dieną gyventi taip, lyg ji būtų vienintelė ir svarbiausia.

http://laprela.lt/