1

Tema: Švedija kelionė savarankiškai

Keliaujant per Švediją savarankiškai tenka pasirinkti kokiu transportu keliauti- autostopu, visuomeniniu transportu autobusais , traukiniais, oro ar vandens transportu. Žinoma geriausia derinti visus. Saugiausia ir geros kainos transportas-geležinkeliu , tačiau jis mažiau išvystytas lyginant kaip autobusų.
Peržiūrėti maršrutus ir kainas galima prisijungus prie rezervacines sitemos. Jaunimui ir studentams turintiems atitinkamus pažymėjimus  iki 26m galioja 30 proc nuolaida.Daugelyje traukinių maršrutų galima keliauti su dviračiu(priduodant  kaip krovinį į bagažo skyrių).Vasaros mėnesiais kainos už pervežimus traukiniu nuo birželio iki rugpjūčio mėnesio krenta.Perkant bilietą iš anksto galima sutaupyti, bet lyginant su autobusų pervežimo kaina jos yra 2x brangesnės.Saugojimo kameros geležinkelyje veikia 24 val.Skiriamasis ženklas - "SJ". Suteikia nuolaidas "paskutines minutes" kelionėms, kelionėms naktį bei darbo dienomis. Traukiniams užsisakyti nuoroda: https://www.sj.se/#/

Populiariausia keliauti autobusais, kurie gana tankiai dengia visą Švedijos teritoriją.Swebus Express kompanija  www.swebusexpress.se turi didžiausią auto parką, tačiau yra regioninė ir aptarnauja pietinę Švedijos dalį, maršrutai ir tvarkaraščiai: https://www.swebus.se/Kundsupport/Tidtabeller/ .

http://s019.radikal.ru/i609/1604/34/60f560546890.png

                 http://s04.radikal.ru/i177/1604/61/8dc7cc3c204f.png         

Kita didelė Svenska Buss  www.svenskabuss.se kompanija leidžia savo autobusus po nedidelius miestelius toliau nuo Stokholmo ir jų kaina yra žemesnė kaip Swebus.
Šiauriau esančius rajonus aptarnauja Ybuss  www.ybuss.se .

http://s008.radikal.ru/i306/1604/f4/e7d51869bfe6.png

„Länstrafik“ autobusų tinklas gerai suintegruotas su traukinių sistema (vienas bilietas galioja ir autobusuose, ir traukiniuose). „Säfflebussen“ (www.safflebussen.se Švedijoje, Norvegijoje ir Danijoje) sujungti dauguma pietinių miestų.
Kas liečia parduodamų bilietų kainas pastebėtas dėsningumas pigesniems bilietams kelionėms nuo pirmadienio iki ketvirtadienio,Penktadieni - sekmadieni kainos ženkliai padideja, taip pat ir bilietams parduodamiems internetu daugiau kaip para prieš kelionę.Autobusu kompanijos pagrindinai nuolaidas taiko tik švedijos  jaunimui.
Švedijoje geri kokybiškos dangos keliai.Galima išsinuomoti automobilį STATOIL, OK kuro kolonėlėse ir kaip įprasta didžiausiose auto nuomos kompanijose AVIS  www.avisworld.com,
EUROPCAR  www.europcar.com,
HERTZ  www.hertz-europe.com.Norint išsinuomoti automobilį turite turėti bent 20 metų (kartais 25) ir vairuotojo pažymėjimą bei kreditinę kortelę.

Kas nori apsilankyti Gotlando saloje patartina pirkti kelto bilietą VENSPILIS-NYNESHAMN ir iš to pat uosto plaukti į Gotlando salos Visby uostą. Nuoroda kelto bilietams iš Visby: http://www.destinationgotland.se/. Žinoma galima keltis keltu ir iš RIGA-STO maršrutu ir vietiniu transportu  nuvykti  už 60 km esantį Nyneshamno uostą, tai galioja ir skrendantiems  į Stokholmą oro transportu.

Stokholmo miesto visuomeninio transporto puslapis: http://sl.se/
Geteburgo  transporto  puslapis: http://www.vasttrafik.se/

Apsilankyti įdomu ir Stokholmo sendaikčių turguje, kuriame galima rasti ir visai mums neįprastų daiktų, nes švedija buvo visuomet atvira visuomenė, prekybiniai ryšiai visuomet buvo labai gyvi ir įvairūs daiktai iš viso pasaulio keliavo pas naudotojus.Sendaikčių  turgus (Loppmarknad) -vadinamas blusu turgumi (Loppa - blusa). Yra raudonos metro linijos Skärholmen stoteleje. Isėjus iš metro stoteles judama link Skärholmen centro (didelis pastatas prieš stotelę) kryptimi i automobilių aikštelę. Tuomet nusileisti i 1 aukstą. Turgus yra pastato rūsyje. Darbo dienomis įejimas nemokamas, o savaitgali - apie 15 SEK.

http://s016.radikal.ru/i334/1604/f1/8a1e27dc68d6.png

Nebrangios maisto parduotuvės: Willey:s. Ji yra viena iš pigiausiu parduotuviu Švedijoje.Dar yra keletas ju, tačiau žinau tik tą, kuri yra Vaddestoje. Lengviausia rasti- melyna metro linija nuvaziuoti iki "Akalla" ir isejus is stoteles, pasukti link kaireje puseje esanciu stoteliu. Susirasti 178 autobuso stotele link "Jakobsbergs station". Islipti "Vaddesta centrum" stoteleje. Kitoj gatves pusėje bus parduotuvė.

- Lidl (parduotuviu ieskoti prie Sök butik. Reikia zinoti savo pasto indeksa). Taip pat viena is pigiausiu
- PrisXtra. Jos kainos mazdaug tarp Willey:s ir ICA. Tam tikros prekes yra net pigesnes, nei . Ji yra prie senosios Stokholmo traukinių stoties. Yra Norra Stationsgatan.
Pigios dviračių detalės, statybos, mašinų reikmenys ir kitkas parduotuvė- Biltema

https://www.facebook.com/poilsines/

Re: Švedija kelionė savarankiškai

Sveikučiai,kadangi tema apie Švedija, tai norėjau pasidalinti savo nuomone, gal kam pravers ir bus idomu, nes kaip tik žadu keliauti į Švediją .asmeniškai man labai graži ši šalis ,o jau Svedijos kalnai išvis nepaliks abejingų, mano manymu keikvienas turi aplankyti šią nuostabią šalį