1

Tema: Kelionės vaistinėlės medikamentai

http://i017.radikal.ru/1403/ee/7e2534000b26.jpg

Prieš važiuodami į kelionę, patikrinkite:
    ar galioja jūsų sveikatos draudimas;
    ar nereikia jokio specialaus dokumento ar papildomo sveikatos draudimo, keliaujant į užsienio šalis. Įsitikinkite, ką suteikia pagrindinis Europos bei papildomi (komerciniai) draudimai;
    ar nereikia būtinų apsaugančių skiepų ar vaistų. Informacijos apie tai galite rasti internete arba sužinoti poliklinikoje.
Keliaujant lėktuvu ar laivu gali praversti vaistai nuo jūros ligos.
Jei vykstate į šiltus kraštus nepamirškite apsauginio kremo nuo saulės bei priemonių nudegus (pantenolio purškalo, drėkinančio kremo ar losjono).
Keliaujant į kalnus vaistinėlę papildykite tepalu nuo skausmo ir uždegimo.
Jei planuojate daug laiko praleisti gamtoje nepamirškite priemonių nuo uodų.
Nepamirškite ir nuolat vartojamų vaistų nuo padidėjusio kraujospūdžio, diabeto ir kt.
Jei su savim vežatės antibiotikų, nervų sistemą veikiančių ar kitų receptinių vaistų, gali prireikti recepto ar gydytojo rašto (anglų arba šalies į kurią vykstate kalba), patvirtinančio kad vaistai buvo paskirti būtent Jums.
Vykdami į egzotiškus kraštus nepamirškite pasirūpinti skiepais nuo tuose kraštuse siaučiančių ligų.
Vaistus reikėtų rinktis itin kruopščiai, jei į kelionę važiuoja lėtinėmis ligomis sergantys žmonės, vaikai, nėščios ar krūtimi maitinančios moterys.
Nepamirškime vieno – į vaistinėlę susimesti visų Jums įprastų ir reikalingų vaistų. Kas joje turėtų būti ir apie ką mes dažniausiai nesusimąstome?
Visus vaistus laikykite šilumai ir saulės spinduliams atsparioje vaistinėlėje, nesivežkite medikamentų, kurių tinkamumo vartoti terminas
artėja prie pabaigos (jis trumpėja ir esant karštam orui). Kelionėse vaistų geriausia turėti tabletėmis.

    Jeigu jus kamuoja kokie nors lėtiniai negalavimai, vaistų nuo jų reikėtų pasiimti pirmiausia.
    Skausmas gali sugadinti atostogas ir kelionę. Todėl krepšelyje turėkite paracetamolio (gelbsti ir nuo sąnarių, galvos, dantų, mėnesinių skausmų bei karščiavimo), aspirino ir nesteroidinių vaistų nuo skausmo ir uždegimo (pvz., ibuprofeno). Visos šios priemonės tiks ir karščiavimui slopinti.

    Jei paprastai jūsų nekamuoja jokia alergija, tai dar nereiškia, kad jos negalite įsitaisyti keliaudama. Jei ir niekuo nesiskundžiate, turėkite universalių antialerginių vaistų.

    Susižeidus prireiks. Vaistinėlėje turėkite vandenilio peroksido (žaizdoms nuplauti), jodo (žaizdų kraštams patepti), sterilių įvairaus pločio tvarsčių ir pleistrų, skausmą malšinančių tepalų sumuštai vietai patepti.

Jei pilvas sustreikuotų:

Dėl pasikeitusio mitybos režimo ir maisto keliaujant neretai sutrinka virškinimas. Kad skrandis nekrėstų pokštų ir neapkartintų poilsio džiaugsmo, vaistinėlėje praverstų turėti įvairios paskirties virškinimą reguliuojančių preparatų.
    Suviduriavus pirmas dvi tris valandas negalavimo patariama nestabdyti stipriomis priemonėmis. Išgerkite paprastos aktyvintos anglies arba “Smectos”, vartokite daugiau skysčių (negazuoto mineralinio vandens ar arbatos).

    Pučiant pilvą padės simetikono preparatai. Prasidėjus žarnyno spazmams tiktų “No-spa”.

    Gali pradėti varginti rėmuo. Skrandžio sulčių rūgštingumas padidėja ir pradeda dirginti skrandžio bei stemplės gleivinę prisiragavus aštrių patiekalų, vyno ar kitų gėrimų su angliarūgšte, stiprios kavos. Jei deginimas vargina tik retkarčiais, išgerkite žaliosios arbatos, šarminio mineralinio vandens be angliarūgštės, “Smectos” arba pieno – tai trumpam neutralizuos skrandžio rūgštis. Tikintis ilgalaikio poveikio vertėtų turėti ranitidino tablečių.

    Kartais gali prisireikti kasos fermentų (pvz., porą “Mezym Forte” tablečių, o dar geriau “Kreton” ar “Pangrol” kapsulių). Jų vartojama valgant, iškart pavalgius ar net prieš valgį (jei įtariate, kad jautrus skrandis nesusidoros su virškinti tekusiu krūviu).

Keliaujant naudinga reguliariai arba esant žarnyno sutrikimams pavartoti natūralių žarnyno bakterijų preparatų.

   Prireiks apsinuodijus maistu.Reikia stengtis pašalinti toksinus iš skrandžio, t.y. išsivemti. Jei tai neįmanoma, gerkite kuo daugiau skysčių. Gerai veikia angliukai, bet šių tablečių iš karto reikia sukramtyti daugiau nei dešimt. Viduriuojant ir vemiant netenkama daug skysčių ir mikroelementų, juos atkurti padės miltelių pavidalu parduodamas “Rehidron” tirpalas.

Beje, kartais sunku nustatyti, kas iš tikrųjų sukelia blogumą – apsinuodijimas ar alergija maistui. Tokiu atveju patartina kreiptis į gydytoją ir parodyti savo vaistinėlės turinį, jis patars, kurie iš turimų medikamentų tiktų labiau, o gal skirs rimtesnį gydymą.

Turint širdies bėdų

    Jei keliaujate su vidutinio ar vyresnio amžiaus žmonėmis, pasiimkite kompaktišką kraujospūdžio matavimo aparatą ir pasitarkite su gydytoju dėl vaistų, reguliuojančių padidėjusį kraujospūdį. Juo besiskundžiantys žmonės reikiamų vaistų paprastai visada turi, bet nutikus bėdai gali tekti suteikti pirmąją pagalbą. Jei artimasis staiga pajuto skausmus širdies plote, pasiūlykite jam aspirino, nitroglicerino tabletę ar papildomą kraujospūdį reguliuojančio preparato dozę.

Karštis, prakaitavimas ir fizinis krūvis širdies ritmo sutrikimų gali sukelti net ir jauniems sveikiems žmonėms. Tokiu atveju nebūtina griebtis stiprių preparatų, užteks pavartoti kalio ir magnio, gerti daugiau skysčių.

Pasigavus slogą

   Nuo peršalimo pasiimkite kompleksinių vaistų (pvz., “Fervex”, “Actifed”) bei nosies lašelių kvėpavimui lengvinti. Čiulpiamosios tabletės su eukaliptais, mentoliu, bičių pikiu, islandinėmis kerpenomis ar vitaminu C numalšins gerklės peršulį.

Į kelionę rekomenduojame pasiimti bazinį vaistų rinkinį:

    Tvarstį;
    Įvairių dydžių pleistrų;
    Antiseptinio tirpalo žaizdai praplauti (vandenilio peroksido ar kt.);
    Vaistų nuo karščiavimo ir skausmo (paracetamolis, ibuprofenas);
    Vaistų nuo alergijos (Tavegyl, Claritine);
    Tepalo su heparinu kojų venų kraujotakai gerinti ir nuovargiui mažinti;
    Vaistų nuo viduriavimo (Smecta aktyvuota anglis);
    Vaistų nuo virškinamojo trakto spazmų (No-spa);
    Vaistų nuo padidėjusio skrandžio rūgštingumo;
    Virškinimą gerinančių kasos fermentų (Mezym);

Gerai dar turėti kelioninėje vaistinėlėje:
    Nuo saulės apsaugančių priemonių. Jos turėtų būti aukšto SPF skaičiaus (nuo 15), būti atsparios vandeniui ir turėti UVA ir UVB spindulių filtrus;
    priemonių po deginimosi;
    priemonių, palengvinančių saulės ar kitus nudegimus,
    priemonių nuo vabzdžių (erkių, uodų ir kitų);
    priemonių po įkandimų.
Situacijų kelionėje gali būti labai daug , visko su savimi nepasiimti,viskam nepasiruošti, geriausia jei kas ištiko visdėlto kreiptis pas patyrusius medikus,o neužsiimti savigyda.

2

Re: Kelionės vaistinėlės medikamentai

Kuo mažiau vaistų tuo geriau kelioneje jausitės ir apskritai gyvenime. Skrendant nors ir bus bloga, bent jau nenuodysite savęs.